خرید بازی No Man's Sky به 21 برابر قیمت واقعی برای دو هفته زود تر بازی کردن آن!

0

خرید بازی No Man's Sky به 21 برابر قیمت واقعی برای دو هفته زود تر بازی کردن آن!

با توجه به تاخیر در فرآیند انتشار نسخه ی PC از بازی No Man’s Sky نسبت به نسخه ی کنسولی این اثر، می توان گفت که این بازی در مجموع چیزی نزدیک به دو هفته ی دیگر در اختیار تمامی چشم انتظاران این اثر بر روی هر دو پلتفرم مقصد آن قرار خواهد گرفت. با این حال به نظر می رسد که تحمل این انتظار دو هفته ای برای یکی از علاقه مندان مشتاق بازی No Man’s Sky چندان امکان پذیر نبوده است و در نهایت او را مجاب کرده تا یکی از معدود نسخه های موجود از این بازی در بازار را به قیمتی بیش از 21 برابر قیمت عادی آن خریداری نماید.

همواره چندین هفته پیش از انتشار رسمی بازی های مهم روز، تعدادی از نسخه های موجود از این بازی ها در اختیار افراد مختلفی نظیر اصحاب رسانه و برخی از فعالان حاضر در دنیای بازی های کامپیوتری قرار می گیرد تا بتوانند پیش از بازیبازان عادی به تجربه ی آن ها بپردازند. فرآیندی که در رابطه با بازی مورد انتظار No Man’s Sky نیز به شکل بی کم و کاست صورت پذیرفته است. با این حال یکی از نسخه های مذکور (که به پلتفرم پلی استیشن 4 این بازی تعلق داشته است) بنا به دلایلی نا معلوم از وب سایت eBay سر در آورده و به قیمت 1300 دلار به یکی از علاقه مندان به بازی No Man’s Sky فروخته شده است. در این میان کاربر مذکور هم برای اثبات این موضوع که حاضر شده چنین مبلغ کلانی را بابت خریداری بازی No Man’s Sky (در حدود دو هفته زود تر از موعد مقرر از پیش تعیین شده برای انتشار رسمی آن) پرداخت کند و ادعای او در این زمینه ادعای دروغی نیست، ویدیویی را از مراسم آنباکس کردن بازی خود تهیه کرده و آن را با علاقه مندان مشتاق بازی No Man’s Sky به اشتراک گذاشته است. موضوعی که بسیاری از علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری را وادار به مطرح ساختن این پرسش نموده است که پس از این همه انتظار برای انتشار بازی No Man’s Sky (که تا همین چند ماه قبل حتی تاریخ دقیق انتشار آن هم به درستی مشخص نبود) و تحمل تاخیری که مدتی قبل و در آستانه ی انتشار این بازی گریبان چشم انتظاران بازی No Man’s Sky را گرفت، آیا تحمل این دو هفته ی باقی مانده تا این حد طاقت فرسا بوده است که فرد مذکور را وادار کرده تا چنین مبلغ کلانی را برای خریدن این بازی بپردازد؟ در پاسخ به این پرسش هواداران بازی No Man’s Sky ، خریدار این بازی پای برخی مسایل فلسفی را به میان کشیده و به سراغ مطرح ساختن مواردی نظیر غنیمت شمردن دم و زندگی کردن در لحظه رفته است. در راستای این رویکرد شاعرانه ، خریدار دست و دلباز بازی No Man’s Sky به این نکته اشاره کرده است که شاید او فردا دیگر زنده نباشد و بر این اساس نه تنها 1300 دلاری که در راه خرید بازی مورد علاقه ی خود از کف داده، بلکه مبالغی بیش از آن نیز نخواهد توانست دردی را از او دوا نماید.         

 no-mans-sky

البته خریدار دست و دلباز بازی No Man’s Sky در متن نسبتاً بلند بالایی که در اینترنت با دیگران به اشتراک گذاشته و در آن به دلایل اصلی خود برای خریداری این بازی به مبلغی بیش از 21 برابر مبلغ عادی آن اشاره کرده است، علاوه بر مواردی که به آن اشاره شد پای این نکته را هم به میان آورده که با خرید بازی  No Man’s Skyپیش از زمان انتشار رسمی آن، دیگر ناچار نیست به هنگام گیر افتادن درون مراحل مختلف این بازی و یافتن راه چاره، از راهنمایی های اینترنتی مرتبط با بازی No Man’s Sky استفاده کند یا از دوستان خود در این زمینه کمک بگیرد. چرا که در حال حاضر به دلیل عدم عرضه شدن رسمی بازی No Man’s Sky هنوز کسی به تجربه ی این بازی نپرداخته و به همین دلیل نمی تواند به او کمک کند و لذت انجام شخصی بازی No Man’s Sky را در نظر او کم رنگ جلوه دهد. در واقع این بازیباز تیز هوش تصمیم گرفته است تا به جای قطع کردن کابل اینترنت به دلیل عدم وسوسه شدن برای مراجعه به راهنما های قدم به قدم بازی No Man’s Sky ، سر کیسه را شل کرده و 1300 دلار ناقابل را برای خریدن اثری از کف بدهد که کم تر از دو هفته ی دیگر می توانست آن را با قیمتی معادل 60 دلار خریداری نماید. به هر حال آن دسته از افرادی که به تازگی کامیون باری یا وانت جدیدی برای خود تهیه کرده اند و به دنبال یافتن جملات زیبا و شاعرانه ای برای حک کردن بر بدنه ی کناری و پشتی آن می گردند، بد نیست به متن فلسفی این خریدار دست و دلباز بازی No Man’s Sky در اینترنت مراجعه کرده و در عین یافتن جمله ی پشت کامیونی مورد نظر خود از خلال جملات موجود در این متن ، برای لحظه ای هم که شده پول را چرک کف دست بدانند و دم را غنیمت بشمارند. در این میان کارگردان اصلی بازی No Man’s Sky یعنی شان مورای از بیم این که ویدیو های منتشر شده از سوی کاربر مذکور نظر چشم انتظاران بازی No Man’s Sky را در مورد این بازی تغییر داده و بخش های مهمی از گیم پلی این اثر را لو بدهد، از طریق حساب کاربری خود در شبکه ی توییتر از هواداران این بازی خواسته که این چند روز باقی مانده تا زمان انتشار بازی No Man’s Sky را هم همانند ماه های گذشته دندان روی جگر بگذارند و از طریق آگاهی یافتن نا خواسته از غافلگیری های موجود در گیم پلی این بازی توسط تماشای ویدیو های مختلف منتشر شده از آن، لذت تجربه ی شخصی این غافلگیری ها را بر خود حرام نسازند و در عین حال زحمات چند ساله ی او و همکارانش را هم هدر ندهند. در پایان باید به این نکته اشاره کرد که بازی No Man’s Sky اثری با گیم پلی نو آورانه محسوب می شود که از دنیایی باز و بی انتها بهره می برد و تجربه کنندگان آن شاهد تلفیق چندین سبک مختلف در گیم پلی این اثر خواهند بود. همان گونه که در ابتدای این متن نیز به آن اشاره شد بازی No Man’s Sky قرار است تا کمتر از دو هفته ی دیگر برای دو پلتفرم پلی استیشن 4 و کامپیوتر های خانگی منتشر شود. به این ترتیب که نسخه ی پلی استیشن 4 از این بازی در تاریخ 9 و 10 ماه اوت سال جاری میلادی در اختیار علاقه مندان به این نسخه قرار خواهد گرفت و نسخه ی کامپیوتر های خانگی آن هم در تاریخ 12 اوت به بازار عرضه خواهد گردید. برای آگاهی یافتن از جزییات بیشتر در رابطه با گیم پلی و ساختار کلی بازی No Man’s Sky می توانید به پیشنمایش ما در رابطه با این بازی مراجعه نمایید.   

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید