خطر ابتلا به سرطان پوست با زندگی در مناطق کم نور

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از آستان، با توجه به مطالعه ای که در مجله آکادمی درماتولوژی آمریکا منتشر شده است محققان به این نتیجه دست یافتند که فقط سفید پوستان در معرض بروز ملانوم یا سرطان پوست نیستند، بلکه افراد با هر رنگ پوستی که در معرض آفتاب شدید قرار می گیرند احتمال خطر ابتلا به سرطان ملانوما در آنها وجود دارد. با توجه به اینکه سرطان پوست بیماری کشنده ای است همه افراد باید نسبت به پوست خود حساس بوده و مراقبت های لازم را جدی بگیرند.

متخصصان پوست می گویند: افرادی که به سرطان ملانوما مبتلا می شوند عاملی که باعث زنده ماندن آنها می شود، زود تشخیص دادن و بهنگام این بیماری است، زیرا روش های درمانی در این بیماری متفاوت است و اینکه بیمار در چه مرحله ای از سرطان به سر می برد در روند درمانی بسیار تاثیر گذار است.

مراقبت های پزشکی در خصوص لکه های ایجاد شده روی پوست بیمار حائز اهمیت است و چون این ضایعات پوستی به راحتی رفع نمی شود نیاز است تا بیماران در معرض روش های درمانی تهاجمی قرار گیرند.

قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش عامل خطر سرطان پوست است، از این رو در درمان سرطان ملانوما باید از پوست از در معرض قرار گرفتن اشعه UV مضر خورشید محافظت کرد.

آکادمی درماتولوژی آمریکا توصیه می کند افراد کمتر در معرض آفتاب باشند و اغلب زمانی را که در بیرون از خانه می گذرانند بهتر است در سایه باشند. پوشیدن لباس های محافظ و استفاده از کرم های ضدآفتاب با SPF30 یا بالاتر.

در تحقیقات دیگر، محققان بر این باورند افرادی که بیشتر در مناطق کم نور زندگی می کنند و کمتر در مقابل نور آفتاب هستند با هر رنگ پوستی که دارند بیشتر در معرض ابتلا به سرطان ملانوما در کف دست و پا قرار دارند.

سرطان پوست زمانی قابل درمان است که زود و به موقع تشخیص داده شود چنانچه هر فردی با ایجاد ضایعه ای مشکوک روبرو و با تغییراتی چون خارش و یا خونریزی روی پوست مواجه شد توصیه می شود این مسئله را با یک متخصص پوست مطرح کند.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید