خطر در کمین کاربران آیفون

0

اصطلاح بریک شدن در واقع به زمانی گفته می شود که دستگاهی مانند تلفن هوشمند به دلایل نرم افزاری یا سخت افزاری خاموش شده (از کار افتاده) و هیچ تعمیری قادر به روشن کردن (فعال کردن) مجدد آن نیست.


خطر در کمین کاربران آیفون

اتاق خبر 24: 

طبق گزارشات، عده زیادی از کاربرانی که آیفون های خود را به آخرین نسخه از سیستم عامل موبایلی اپل بروزرسانی کرده اند با پیام Error 53 مواجه شده اند. ظاهر شدن این پیام به آن معنا خواهد بود که دیگر راه بازگشتی برای دستگاه وجود نداشته و در واقع گوشی بریک شده است.

اصطلاح بریک شدن در واقع به زمانی گفته می شود که دستگاهی مانند تلفن هوشمند به دلایل نرم افزاری یا سخت افزاری خاموش شده (از کار افتاده) و هیچ تعمیری قادر به روشن کردن (فعال کردن) مجدد آن نیست. در چنین شرایطی گوشی شما با یک پاره آجر تفاوت چندانی ندارد و می توانید به عنوان دکور منزل از آن استفاده کنید. حتی شاید بعضی از شما چنین اتفاق تلخی را هم تجربه کرده باشید. در هر صورت بریک شدن گوشی یکی از بدترین اتفاقاتی است که می تواند برای هر کاربری پیش بیاید. در آخرین تغییر و تحولات صورت گرفته مشخص شده است که اگر از کاربران آیفون 6 هستید و قصد بروزرسانی سیستم عامل گوشی خود را دارید، خطر بسیار بزرگی در کمین شماست.

طبق گزارشات، عده زیادی از کاربرانی که آیفون های خود را به آخرین نسخه از سیستم عامل موبایلی اپل بروزرسانی کرده اند با پیام Error 53 مواجه شده اند. ظاهر شدن این پیام به آن معنا خواهد بود که دیگر راه بازگشتی برای دستگاه وجود نداشته و در واقع گوشی بریک شده است. اما چرا چنین اتفاقی برای آیفون ها رخ می دهد؟ پس از شکایت های متعدد کاربران در صفحات فنی اپل و همچنین مراجعه به فروشگاه های مخصوص این شرکت، خود اپل نیز در بیانیه ای وجود این مشکل را تائید کرد و حالا مشخص شده است که اگر دکمه Home آیفون (که محل قرار گیری سنسور اثر انگشت آن نیز هست) توسط هر کسی به جز تعمیرکاران رسمی اپل تعمیر شده باشد، این پیام روی دستگاه نمایش داده شده و تلفن مورد نظر از بین خواهد رفت. همچنین اگر دستگاهی قبلا در این ناحیه دچار آسیب شده باشد و تعمیر اساسی توسط نمایندگان رسمی اپل بر روی آن صورت نگرفته باشد هم سرنوشتی جز بریک شدن ندارد. پس از نمایش این پیام کاربر به هیچ عنوان قادر به تعمیر دستگاه نبوده و اطلاعات موجود در گوشی نیز غیر قابل استفاده و غیر قابل بازگردانی می شوند. جالب اینجاست که با وجود تائید رسمی چنین شرایطی از سوی اپل، این شرکت هیچ تصمیمی برای حل مشکل کاربران ندارد و ظاهرا Error 53 به هیچ وجه اتفاقی نبوده و کاملا با قصد قبلی نمایش داده می شود.

این مشکل به خصوص برای کاربران ایرانی بسیار دردسر ساز خواهد بود. عدم وجود نمایندگی های رسمی و هزینه بسیار زیاد ارسال گوشی به کشورهای دارای این نمایندگی ها حتی در صورت آشنا بودن با فرآیند کار نیز فایده ای ندارد و حتی کاربران در کشورهای تحت پوشش اپل نیز بعد از بروز Error 53 مجبور به پرداخت هزینه ای در حدود 300 دلار و خرید یک گوشی جدید از اپل شده اند. در نتیجه اگر گوشی آیفون خود را به صورت دست دوم از بازار خریداری کرده اید، درباره نو بودن آن مطمئن نیستید و یا پس از بروز مشکل آن را به یک تعمیرکار داخلی سپرده اید به هیچ عنوان به فکر بروزرسانی به iOS جدید نباشید چون اتفاقات خوبی در انتظار شما نخواهد بود.

منبع : سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید