خنک کننده جدید AMD برای پردازنده های FX

0

خنک کننده جدید AMD برای پردازنده های FX

خنک کننده استاندارد AMD که همراه با پردازنده های این شرکت ارائه می شود، پس از سال ها مورد بازبینی و بهینه سازی قرار گرفته و از این پس پردازنده های سری FX به همراه خنک کننده جدید در اختیار کاربران می گیرند. AMD خنک کننده جدید خود را برای ارائه کارایی بیشتر و نویز کمتر مورد بهینه سازی قرار داده و نتیجه آن در تست های صورت گرفته رضایت بخش بوده است. خنک کننده جدید ظاهری زیبا و شکیل دارد تا نشان دهد AMD علاوه بر کارایی، روی طراحی ظاهری خنک کننده جدید خود دقت بالایی به خرج داده است.

 

در حال حاضر دو پردازنده AMD FX-8350 و AMD FX-6350 به همراه خنک کننده جدید وارد بازار می شوند و در آینده نزدیک شاهد حضور این خنک کننده درون بسته بندی AMD FX-8370 نیز خواهیم بود. پردازنده هشت هسته ای FX-8350 یکی از محبوب ترین و پر فروش ترین محصولات خانواده FX به شمار می رود و همانند FX-6350 توان مصرفی ۱۲۵ وات در ساعت دارد. خنک کننده جدید AMD به خوبی موفق به کنترل حرارت این دو پردازنده شده و حتی در تست با FX-8370 نیز سربلند از میدان نبرد خارج شده است. نویز خنک کننده بر اساس گزارش وب سایت Guru3 بسیار عالی بوده و به سختی می توانید صدای چرخش فن را احساس کنید.

 

خنک کننده جدید پردازنده هایAMD

 

حتی در صورت اعمال بار ۱۰۰ درصدی روی پردازنده FX-8370 عملکرد آن در کاهش دما و نویز قابل تحسین بوده و نویز فن در چنین شرایطی نیز بسیار ساکت باقی مانده است. در تست خنک کننده با پردازنده FX-8370 و اجرای تست WPrime با هشت رشته فعال،‌دمای پردازنده اندکی بالاتر از ۵۰ درجه به ثبت رسیده و در اکثر مواقع با دمای حدودی ۴۵ درجه به فعالیت پرداخته است. با توجه به شرایط خنک کننده جدید در کنترل حرارت پردازنده های شش و هشت هسته ای و قرار گرفتن خنک کننده درون بسته بندی پردازنده ها، به نظر می رسد که ایرکولر و واترکولر های موجود در بازار با استقبال کمتری از سوی کاربران پردازند های AMD روبرو شوند.  

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید