خوابگاه‌های غیر‌دولتی ساماندهی می‌شوند

0

رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: خوابگاه‌های غیر دولتی با اخذ مجوز از شورای نظارت و ارزیابی می‌توانند به کار خود ادامه دهند.

ذوالفقار یزدان مهر رئیس صندوق رفاه دانشجویان در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی  در خصوص بررسی وضعیت خوابگاه‌ها گفت: امسال وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی در پی ایجاد راهی برای رفع اساسی مشکلات خوابگاه‌ها از جمله کمبود آن‌ها هستند. 

وی با اشاره به برخی راه‌های موثر رفع این مشکل ادامه داد: اعطای تسهیلات ارزان قیمت به بخش خصوصی به جلب حمایت خیرین و دریافت اعتبار از دولت راه‌هایی است تا بتوان به صورت ضربتی این مشکل را حل کرد این اقدامات در دستور العمل برنامه‌ی ششم توسعه و برنامه بودجه‌ی سال 95 دولت قرار دارد.

یزدان‌مهر به موضوع ساماندهی خوابگاه‌های غیر مجاز هم اشاره کرد و گفت: امسال برای ساماندهی خوابگاه‌های غیر دولتی، دستورالعملی را تنظیم کردیم و شورای نظارت و ارزیابی را در استانها شکل دادیم تا اگر فردی خواهان اداره و یا تاسیس خوابگاهی می‌باشد، با مجوز گرفتن از شورای نظارت و ارزیابی با محوریت دانشگاه مادر در هر استان و حضور نماینده‌ی صندوق رفاه دانشجویی، بتواند خواسته‌ی خود را عملی کند.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/ 

لینک مطلب

پاسخ دهید