خواص کره بادام‌زمینی

0

گیگر :

کره بادام‌زمینی سرشار از مواد مغذی و سالم است. از جمله ویتامین ای، منیزیم، آهن، سلنیوم و ویتامین ب ۶. تحقیقات نشان دادند افرادی که به طور مرتب مغز میوه یا کره مغز میوه مانند کره بادام‌زمینی می‌خورند، کمتر احتمال دارد به بیماری‌های قلبی و دیابت نوع ۲ مبتلا شوند.

همچنین کره بادام‌زمینی چندکاره است. شما می‌توانید کره بادام‌زمینی را در وعده صبحانه، وعده ناهار، وعده شام، دسر و میان‌وعده‌ها مصرف کنید. اگر مزه بادام‌زمینی به تنهایی شما را قانع نمی‌کند، به برخی از خواص آن که در ادامه آورده شده، توجه کنید.

رفع اشتها: ترکیب فیبر (۲ گرم به ازای هر قاشق غذاخوری) و پروتئین (۴ گرم به ازای هر قاشق غذاخوری) در کره بادام‌زمینی باعث می‌شود این خوراکی اشتها را کاهش دهد یا از بین ببرد. طبق یک تحقیق، افرادی که برای صبحانه بادام‌زمینی یا کره بادام‌زمینی می‌خورند، تا ۱۲ ساعت اشتها ندارند و چیزی نمی‌خورند. ممکن است علت این کاهش اشتها، افزایش تولید هورمون سیری باشد که توسط کره بادام‌زمینی ایجاد می‌شود.

لاغری: از آنجا که کره بادام‌زمینی به کنترل اشتها کمک می‌کند، شما را لاغر خواهد کرد. افرادی که مغز میوه می‌خورند، شاخص توده بدنی سالم‌تری دارند.

محافظت از سلامت قلب: بادام‌زمینی منبع خوبی از چربی‌های اشباع‌نشده است که به کاهش کلسترول بد کمک می‌کند. طبق یک تحقیق، زنانی که در هفته ۵ بار (هر بار معادل ۱ قاشق غذاخوری کره بادام‌زمینی) مغز میوه می‌خورند، ۴۴ درصد کمتر احتمال دارد دچار بیماری‌های قلبی شوند.

بهبود پوست و مو: بادام‌زمینی حاوی بیوتین است؛ نوعی ویتامین ب که برای داشتن موهای بلند و سلامت پوست سر مهم است. همچنین بادام‌زمینی حاوی ویتامین ای است که پوست را تغذیه کرده و از آسیب رساندن اشعه فرابنفش پیشگیری می‌کند.

کنترل دیابت نوع ۲: بادام‌زمینی و کره بادام‌زمینی کربوهیدرات کمی دارند. در نتیجه از افزایش ناگهانی قند خون جلوگیری می‌کنند. همچنین این خوراکی خوشمزه برای افرادی که دیابت نوع ۲ دارند، کاملاً مناسب است.
البته این خواص به این معنی نیست که می‌توانید یک شیشه کره بادام‌زمینی را به یک‌باره بخورید. همه می‌دانند کره بادام‌زمینی کالری زیادی دارد (۱۰۰ کالری به ازای ۱ قاشق غذاخوری). در نتیجه بهتر است هر بار به اندازه ۲ قاشق غذاخوری کره بادام‌زمینی بخورید.

cover

پاسخ دهید