خودران گوگل کودکان را شناسایی می‌کند

0

گیگر :

اتومبیل‌ها معمولاً حامل مهم‌ترین دارایی‌های ما یعنی فرزندانمان در صندلی‌های عقب هستند. با توجه به معرفی اتومبیل‌های خودران که همچنان مورد نقد و انتقاداتی در زمینه حضورشان در جاده‌ها در کنار رانندگان انسان قرار دارند، ایمنی در صنعت خودروسازی بیش‌ازپیش مطرح شده است. شرکت گوگل اخیراً به منظور از بین بردن برخی نگرانی‌ها و ترس‌های ما، یک پست در وبلاگش منتشر کرده که به تمام راننده‌ها و والدین در این مورد اطمینان می‌‌دهد. این شرکت در این پست می‌گوید: «ما به اتومبیل‌های خود یاد می‌دهیم در حضور کودکان، محتاط‌تر حرکت کنند».

شرکت گوگل در این پست که در روز ۳۰ اکتبر منتشر شده است، اشاره کرده که این شرکت واقعاً از تجمع هزاران کودکی که در جشنواره هالووین بیرون آمده بودند و لباس‌هایی خاصی به تن کرده بودند، بهره برده است. شرکت گوگل می‌گوید: «ما از کودکان و خانواده‌هایشان خواستیم در اطراف اتومبیل‌های ما که پارک شده بودند، وقت بگذرانند. این کار باعث شد حسگرها و نرم‌افزارهای این اتومبیل‌ها بیشتر برای شناسایی کودکان در تمام شکل‌ها و اندازه‌ها، حتی زمانی که این کودکان لباس‌های عجیبی به تن دارند، تمرین کنند».

شرکت گوگل امیدوار بود از طریق راه رفتن کودکان در مقابل اتومبیل‌های خودران، به این اتومبیل‌ها آموزش دهد که چگونه می‌توانند حرکات نامنظم انسان‌های خردسال را پیش‌بینی کنند. گوگل در این پست نوشت: «زمانی که حسگرهای ما کودکان را- چه با لباس خاص و چه عادی- تشخیص می‌دهند، نرم‌افزار ما متوجه می‌شود که آن‌ها ممکن است رفتار متفاوتی داشته باشند. حرکات کودکان ممکن است کمتر قابل پیش‌بینی باشند- کودکانی که ناگهان به سمت وسط خیابان یا در پیاده‌رو می‌دوند- و کودکان به راحتی می‌توانند پشت اتومبیل‌های پارک شده پنهان شوند».

اگرچه اتومبیل‌های خودران گوگل اخیراً نشان داده‌اند که بیش‌ازاندازه محتاط هستند؛ اما زمانی که بحث جان کودکان مطرح می‌شود، ایمنی بهتر از تأسف است.

در پایان گوگل می‌گوید: «در نتیجه حتی اگر اتومبیل‌های ما نمی‌توانند از تلاش‌های کودکان برای پوشیدن لباس‌های شخصیت‌ انیمیشن ملکه یخی برای هالووین تقدیر کنند؛ اما همچنان حواسشان کاملاً جمع است».

cover

پاسخ دهید