خودروی برقی با ۴۰۰ اسب‌بخار از گروه DS

0

گیگر :

خودرو کانسپت E-TENSE گروه DS ممکن است تمام برقی باشد اما این خودرو ۴۰۰ اسب‌بخار خروجی می‌دهد.

به عنوان یک خودروساز جوان گروه DS واقع در پاریس باید خیلی چیزها را اثبات کند. این کمپانی شروع  خوبی را با کانسپت (نمای کلی) E-Tense  داشته. یک خورو برقی کوپه که توجه خیلی‌ها را در نمایشگاه خودروی ژنو به خود جلب کرده است.

با استفاده از تکنولوژی از یک برنامه فرمول E، گروه DS خودروی پیشرانه‌ی تمام برقی را ایجاد کرده است که ۴۰۲ اسب‌بخار خروجی  می‌دهد با گشتاور آنی ۳۸۰ پوند در فوت. برق در یک باتری لیتیوم یونی ذخیره شده که در زیر بدنه فیبر کربنی جاد داده شده،  این راه حل فضای داخل خودرو را باز می‌کند و با پایین آوردن مرکز ثقل خودرو کنترل خودرو را بهبود می‌بخشد. E-Tense   از ۰ تا ۱۰۰ در ۴.۵ ثانیه می‌رسد و و همینطور ادامه می‌دهد تا محدود کننده سرعت در ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت فعال می‌شود. برد خورد ۳۲۱ کیلومتر می‌باشد.

با طراحی‌هایی مانند جلو‌پنجره‌ای چندضلعی و چراغ‌های جلو با حاشیه کروم در زیر کاملا مشخص می‌شود که E-Tense  یک DS می‌باشد. سقف خودرو با یک باله کروم خط بندی شده که در سرتاسر وسط خودرو  کشید شده. این در حالی است که پشت خودرو چراغ‌های شبه سه‌بعدی و لامپ‌های ال‌ای‌دی عمودی روشن در روز را دریافت می‌کند. چراغ راهنمای عقب در بالای ستون سقف قرار دارند، نوعی طراحی که به یاد Citroën DS می‌باشد که در نمایشگاه خودروی پاریس 1955 با استقبال زیادی روبرو شد.

DS تصویری از داخل خودرو منتشر نکرده است، با این حال به این نکته اشاره می‌کند که طراحی و ساخت کابین بیش ۸۰۰  ساعت  برای گروه او طول کشید. برای اینکه اشتهایی ما بیشتر شود، کمپانی وعده داد که این کوپه به فرمان لاله‌ای شکل مبتکرانه،  دکمه‌های بر گرفته از مسابقات رانندگی بر روی کنسول وسط، یک سیستم صوتی ۶۴۰ وات و یک سیستم سرگرمی-اطلاعاتی با صفحه نمایش ده اینچی تولید شده توسط شرکت فرانسوی Coyote مجهز خواهد شد. مطمئنا این کانسپت به نشانه این است که DS در وارد شدن به بخش حرفه‌ای‌ها جدی ست.

DS اشاره می‌کند که چراغ‌های عقب E-Tense  وارد خودروهای تولیدی خواهد شد، اما این کمپانی بیان نکرد که که آیا این کوپه فقط مطالعه‌ای بر روی طراحی می‌باشد یا در حال پیش‌نمایش یک مدل رده بالاست. اگر برای تولید تایید شود، احتمال ضعیف دارد که E-Tense از صحنه نمایش به صحنه نمایشگاه‌ها تا آخر این دهه وارد شود.


 

cover

پاسخ دهید