خودروی جدید و اسپرت آلپاین نسخه کانورتیبل هم خواهد داشت

0

کمپانی فرانسوی آلپاین تا چند وقت دیگر خودروی اسپرت جدید خود را عرضه می‌کند اما مثل اینکه این محصول قرار است در چندین نسخه ویژه و با استایل بدنه متنوع تولید شود. آلپاین یکی از زیرمجموعه‌های شرکت رنو است و روسای آن نسبت به علاقه و تقاضای بالای مردم برای داشتن چنین خودرویی، انگیزه بالایی پیدا کردند تا به صورت فعالانه ارائه یک خانواده کامل از این نسخه‌ای که هنوز اسم آن هم مشخص نشده را تحت بررسی قرار دهند.

AlpineVision-C23

آقای مایکل ون‌در سند، رئیس شرکت آلپاین، در مصاحبه اخیر خود به این موضوع اشاره کرده که “تقاضای خوب برای این مدل خودرو باعث شده تا ما بیشتر تمرکز خود را روی پروژه‌هایی با جذابیت بالاتر از نظر مردم معطوف کنیم. به‌نظر می‌رسد که یک خودروی پرسرعت و اسپرت اگر نسخه کانورتیبل زیبا هم داشته باشد، از یک طرف رضایت بیشتر برای مشتری و از طرف دیگر موفقیت فروش بالا را برای ما تضمین می‌کند.” تولید این مدل قرار بود با مشارکت شرکت کاترهام انگلیس انجام شود ولی در اواسط پروژه، این شرکت خودش را کنار کشید. با این وجود آلپاین کار را به تنهایی ادامه داد و سال گذشته مدل کانسپت ویژن (Vision) را به معرض نمایش گذاشت. لازم به ذکر است که طبق برنامه ریزی‌ها، نسخه اصلی در سال ۲۰۱۷ رونمایی خواهد شد.

AlpineVision-C28

تا قبل از این، گمانه زنی‌هایی مبنی بر استفاده پیشرانه ۱.۶ لیتری چهار سیلندر رنو کلیو RS برای این مدل جدید وجود داشت اما اخیرا مشخص شده که این خودروی اسپرت قرار است به یک پیشرانه ۱.۸ لیتری مجهز شود. با این اوصاف خروجی ۲۵۰ اسب بخاری را می‌توان برای این خودرو متصور شد و این درحالیست که پای یک نسخه ارتقاء یافته با قدرت ۳۰۰ اسب بخاری هم درمیان است.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید