خودرو سوپراسپرت پاگانی Huayra BC

0

گیگر :

با همراه داشتن ۷۳۰ اسببخار از موتوری دو توربوشارژر V12 از AMG و وزنی کمتر از ۱۳۶۰ کیلو، پاگانی هییارا به هیچ عنوان خودرو کندی نمیباشد. با این وجود دنیای خودروهای سوپراسپرت فضایی بیسار رقابتی ست و فشار زیادی بر روی شرکت ایتالیایی ست تا قدرت بازی خود را بالاتر ببرد.

جواب پاگانی در شکل هییارا BC خواهد آمد، که تا آنجا که ما خبر داریم یک ماشین سوپراسپرت خیلی جدی ست. Prototypeo به اطلاعاتی در رابطه با مدلی که هم اکنون بطور کامل به فروش رفته دارد که شامل میزان قدرت خروجی، وزن و معنای نام آن میشود.

مهمتر از همه BC از چهارچوب هییارا خود که هم اکنون نیز سبک میباشد ۱۵۰ کیلو وزن کم میکند و وزن خود را به ۱۲۰۰ کیلو میرساند. برای اینکه از این وزن کم استفاده بهینه کند پاگانی V12 خود را روی ۸۳۰ اسببخار تنظیم کرده است این یک افزایش ۱۰۰ اسببخاری نسبت به ماشین استاندارد میباشد.

چنین تغییر بزرگ نسبت وزن به قدرت بدون شک ۰ تا ۱۰۰ هییارا را به زیر ۳ ثانیه میآورد. اگر BC بتواند به چنین شاخصی دست یابد به رده خودروهای سوپراسپرت ممتاز میپیوندد که پورشه ۹۱۸ اسپایدر، مکلارن P1 و فراری لافراری را شامل میشود.

علاوه بر بالا رفتن عملکرد هییارا BC از بروز رسانیهایی از قبیل یک بال قابل تنظیم خودکار (که نیروی رانش به پایینی یا چسبندگی به سطح ۵۰۰ کیلوگرم در سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت ایجاد میکند)، ورودیهای هوای اضافه در جلو، لاستیکهای پهنتر برای عقب، رکابهای بغل جدید، و یک دیفیوزر با ابهت برای عقب دریافت میکند. BC چرخهای منحصر به فرد سبکی را دریافت خواهد کرد. در داخل این سری محدود بروز رسانیهایی شبیه به Zonda Cinque همین مارک تجاری انجام خواهد شد یعنی صندلیهای اسپرتتر و زواید کمتر.

و چرا نام BC، ظاهرا مخفف Benny Caiola است که یک کلیکسیونر خودرو معروف که در سال ۲۰۱۰ درگذشت بود. قیمت گذاری برای هییارا BC از ۲.۸ میلیون دلار آغاز میشود و تنها ۲۰ نمونه تولید خواهد شد. احتمالا یک مدل روباز BC نیز پس از آماده فروش شدن هییارا روباز معمولی در سال آینده، موجود خواهد شد.

cover

پاسخ دهید