خیاط در کوزه افتاد: چاه نکن بهر کسی!

0

خیاط در کوزه افتاد: چاه نکن بهر کسی!

باید اعتراف کرد که در دنیا حداقل سه باور نادرست وجود دارد. نخست این که اگر فردی قورباغه ای را با دستان خود لمس کند بلافاصله زگیل هایی بر روی پوست دست او ظاهر می شود. دوم این که اگر شخصی بر روی گربه آب بریزد پوست او بی برو برگرد دچار زگیل خواهد شد. و سوم این که گیمر ها موجودات خشنی هستند و انجام بازی های کامپیوتری بی حرف پیش موجب بروز اعمال خشونت آمیز توسط آن ها می شود! اگر چه تمامی این باور ها از تخیلات انسان ها سر چشمه می گیرد و هیچ ریشه ای در دنیای واقعیت ها ندارد، اما بسیاری از مردم دنیا سرسختانه بر روی درست بودن آن ها پا فشاری می کنند و حتی برای جلوگیری از بروز آن ها دست به اقدامات پیشگیرانه می زنند. اگر چه باور به ظاهر شدن زگیل بر روی پوست دست در هنگام دست زدن به قورباغه و آب ریختن بر روی گربه در نهایت به نفع این موجودات بی نوا تمام شده است و دیگر کمتر کسی به آن ها آزار می رساند، اما باور نادرست به بروز اعمال خشونت آمیز توسط گیمر ها درست عکس این قضیه عمل کرده و آزار بسیاری از گیمر ها (که در واقع اغلب آن ها جزو بی آزار ترین موجودات روی کره ی زمین محسوب می شوند) را در پی داشته است. با این حال بسیاری از کسانی که مصرانه معتقد هستند انجام بازی های کامپیوتری موجب بروز اعمال خشونت آمیز توسط تجربه کنندگان این قبیل آثار می گردد، خود هنگامی که به خلوت می روند آن کار دیگر را انجام می دهند و به انجام اعمال خشونت آمیز توسط دیگران دامن می زنند!

 

 

در طی سال های اخیر بسیاری از سیاستمداران امریکایی اقدامات جدی و گسترده ای را به منظور محدود ساختن انجام بازی هایی که از آن ها به عنوان مروج اعمال خشونت آمیز توسط گیمر ها شناخته می شود ترتیب داده اند و حتی به موجب تلاش آن ها لوایح و قوانینی نیز در این زمینه وضع شده است. در کنار خانم هیلاری کلینتون (که یکی از شانس های اصلی کسب مقام ریاست جمهوری امریکا در سال آینده به شمار می رود) و همچنین سایر سیاست مدارانی که بازی های کامپیوتری را در کل محصولات مضری برای گیمر های جوان و نوجوان تلقی می کنند، یکی از کسانی که در طی سال های اخیر همواره سعی کرده تا با تصویب قوانین مختلف به نوعی چوب لای چرخ گیمر های امریکایی بگذارد سناتور دموکرات ایالت کالیفرنیا آقای لیلند ای (Leland Yee) بوده است. کسی که علاوه بر ایراد سخنرانی های غرا در رابطه با مضر بودن بازی های کامپیوتری، تلاش های گسترده ای را نیز در طول دوران کاری خود در جهت تصویب قوانینی بر علیه بازی های کامپیوتری انجام داده است. در جریان حادثه ی تیراندازی غم انگیزی که سال 2012 میلادی در مدرسه ی ابتدایی شهر نیو تاون از ایالت کنتیکت رخ داد و 6 کشته از خود به جای گذاشت، آقای لیلند گیمر ها را به عنوان مقصر اصلی این حادثه قلمداد کرد و آن ها را برده های امیال خشونت آمیزشان توصیف نمود که صنعت میلیارد دلاری بازی سازی برای سود جویی هر چه بیشتر خود، این میل دیوانه وار را در آنان دو چندان می سازد. حال دادگاهی در کشور امریکا آقای لیلند را به جرم قاچاق اسلحه و فساد سیاسی به پنج سال زندان محکوم کرده است!

 leland-yee

در واقع آقای لیلند متهم است که برای رسیدن به مقامی که هم اکنون بر آن تکیه زده و همچنین راه اندازی کمپین انتخاباتی خود مقادیر قابل توجهی رشوه دریافت کرده است. او همچنین با این اتهام روبرو است که در فرآیند مبادله ی یک کشتی باری پر از جنگ افزار های سطح بالا و سلاح های جنگی قدرتمند با یک گروه شورشی در کشور فیلیپین نقش اصلی را بر عهده داشته و از این راه سود قابل توجهی به جیب خود سرازیر ساخته است. در واقع این رسوایی هنگامی برای آقای لیلند غم انگیز تر جلوه می کند که او یک سناتور از حزب دموکرات به شمار می رود و دموکرات ها فعالیت های سیاسی فراوانی را به منظور لغو مالکیت اسلحه توسط اشخاص عادی در طی سال های اخیر انجام داده اند (سناتوری که مخالف حمل اسلحه است و خود یک دلال اسلحه به شمار می رود!). گفتنی است که به منظور کسب مدارک لازم برای به دام انداختن آقای لیلند یک مامور مخفی فدرال از سازمان FBI به مدت چند سال او را تحت نظر داشته تا عاقبت موفق به کسب مدارک و شواهد لازم برای دستگیری او شده است. البته او تمامی اتهامات خود را در دادگاه پذیرفته و ضمن ابراز شرمندگی از انجام این فعالیت ها از دادگاه تقاضا کرده است تا بتواند دوران محکومیت پنج ساله ی خود را در منزل شخصی و در قالب حبس خانگی سپری کند. اگر چه آقای لیلند پرستاری از همسر بیمار خود را به عنوان دلیل اصلی این تقاضا مطرح ساخته است اما دادگاه تقاضای او را رد کرده و به این ترتیب این سناتور دموکرات احتمالاً باید دوران محکومیت خود را در زندان سپری نماید. به هر حال نتیجه ای که می توان از این فعل و انفعال گرفت این است که ضرر و زیان شلیک به اعضای سر تا پا مسلح باند های تبهکاری در بازی GTA V به مراتب کمتر از قاچاق اسلحه به کشور فیلیپین برای کشتار واقعی انسان های بی گناه در دنیای واقعی است.          

 

google

facebook

insta

twitter

telegram

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید