داروی درمان قطعی میگرن رونمایی شد

0

میگری هیل دارویی متشکل از ترکیبات گیاهی است که به صورت استنشاقی و بوخور مورد استفاده قرار می گیرد.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی ؛ صالح رمضانی بنیانگذار این دارو امروز در نشست خبری رونمایی از داروی درمان قطعی میگرن که در کلینیک آرامش انجام شد،  اظهار داشت: داروی میگرن هیل در سال 84 به عنوان داروی ملی انتخاب شد و در سال 88 به تولید صنعتی رسید و امروز توانسته در فاز جهانی مطرح شود.

وی ادامه داد: از سال 88 تا به امروز کلینیک آرامش تهران بیش از هزار و 400 بیمار را با این روش درمانی با احتمال 81 درصد درمان قطعی بهبود بخشیده است.

رمضانی افزود: ضریب شیوع میگرن در جهان و بخصوص در جامعه های بزرگ 10.29 درصد است به طوری که 8 میلیون میگرنی در جهان داریم که با میگری هیل احتمال درمان آنها بسیار زیاد است.

در ادامه فرید سمسار‌ها مدیر کلینیک آرامش، داروهای گیاهی را که تا چند سال قبل در کشورمان وجود داشت صرفا مکمل‌های دارویی دانست و بیان داشت: میگری هیل مکمل گیاهی نیست بلکه دارویی قطعی برای درمان است و می تواند جمع کثیری از مبتلایان میگرنی را بهبود بخشد.

وی در خصوص ترکیباتی همچون بابونه و استقدوس که در این دارو به کاررفته تصریح کرد: اگر ترکیب درستی از گیاهان دارویی با نسبت گذاری درست در دسترس باشد هیچ اثر منفی‌ نمی‌گذارد و در این هشت سال فعالیت کلینیک آرامش بر روی بیش از هزار و 400 بیمار میگرنی هیچ تأثیر منفی‌ای نداشته است.

وی تصریح کرد: درمان به وسیله میگری هیل پلیستیک بوده و بر سیستم مغزی و عروقی تاثیر مثبت دارد، استفاده از آن همراه با داروهای دیگر هیچ منعی ندارد اما به زنان باردار توصیه می شود که از این دارو استفاده نکنند.

داروی درمان قطعی میگرن رونمایی شد

رمضانی در ادامه افزود: این کلینیک  در چهار حوزه پیشگیری، تشخیص ، درمان و پایداشت درمان فعالیت دارد.

وی با بیان اینکه روش درمانی با میگری هیل در کلینیک ها طی 20 روز صورت می گیرد و 450 هزار تومان هزینه دارد، افزود: این دارو تاکنون در دانشگاه علوم پزشکی ایران ، تهران و گیلان آزمایش شده است.

وی ادامه داد: ارائه این محصول به صورت کمپلکس گیاهی بوده و تبدیل آن از حالت خشک بهبوخور مستلزم تغییرات دمایی است و با توجه به دسته های مختلف گیاهی به کار رفته در میگری هیل درمان آن به صورت کلینیکال کارساز است.

رمضانی با بیان اینکه این دارو در مردان تا 70 درصد و در زنان 85 درصد تاثیرگذار است، تصریح کرد: 

حدود 60 درصد از بیماران میگرنی در فاصله سنی 25 تا 40 سال بوده‌اند که بررسی‌های مختلف نشان داده سردرد همه‌ گروه سنی 20 تا 25 سال پس از استفاده از این دارو به طور کامل برطرف شده است.

گفتنی است؛ سازمان غذا و دارو از از این شرکت دانش بنیان دارویی در تهیه داروی میگرن حمایت کرده است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید