داروی گیاهی برای کاهش میل جنسی

0

پرسش: لطفا برای کاهش میل جنسی و خودارضایی داروی طبی یا گیاهی موثری را به بنده معرفی کنید.

داروی گیاهی برای کاهش میل جنسی

پاسخ: علما و دانشمندان و جامعه شناسان و روانشناسان و اطباء هر یك از زاویه دید خود مضرات استمناء را ذكر كرده اند .در مورد اینكه آیا استمناء ضرر دارد یا نه، در بین دانشمندان علوم فیزیولوژی و روانشناسی دو نظریه عمده وجود دارد:
ا) عده ای آن را بی ضرر و امری عادی تلقی كرده اند. 2) عده ای دیگر ـ كه اكثریت می باشند ـ آن را یك بیماری جسمی و روحی به حساب می آورند.
در مورد نظریه اول باید گفت كه هر چه پیش می رود تجربیات و مشاهدات و تحقیقات محققان آن را تضعیف می كند. علم جدید نشان داده است كه بیماری های جدی ای در اثر افراط در این كار بروز و ظهور پیدا كرده است، و همچنین بسیاری از متخصصان نیز این مطلب را پذیرفته اند.
بنابر این آنچه كه از سخنان و كتابهای اكثر دانشمندان علوم جدید استفاده می شود این است كه استمنا دارای ضررهای جسمی و روحی است. البته این دانشمندان استمنا را در اصل یك بیماری روحی می دانند نه جسمی، ولی این بیماری روحی سرانجام بیماریهای(عوارض) جسمی را نیز ایجاد می كند.

عواقب خودارضایی:
البته عواقب سو و پیامدهای منفی و عملی این گناه جدای از آن كه معصیت است ، فراتر از آن است كه بتوان آنها را برشمرد، بلكه فقط به چند مورد از آن اكتفا می كنیم :
1- پیامدهای جسمانی : ضعف چشم وبینایی ، تحلیل رفتن قوای جسمانی ، عقیم شدن و ناتوانی در تولید مثل ،پیری زودرس ، ضعف مفاصل ، لرزش دست ، زشتی چهره و از بین رفتن طراوت صورت .

2- پیامدهای روحی و روانی : ضعف حافظه و حواس پرتی ، اضطراب ،منزوی شدن و گوشه گیری ، افسردگی ، بی نشاطی و لذت نبردن از زندگی ،پرخاشگری و بداخلاقی و تندخویی ، كسالت دایمی ، ضعف اراده .

3- عوارض اجتماعی : ناسازگاری خانوادگی ، بی میل شدن به همسر و ازدواج ، ناتوانی درارتباط با جنس مخالف و همسر، بی غیرت شدن ، احساس طرد شدن ، از بین رفتن عزت ، پاكی ، شرافت و جایگاه اجتماعی ، دیر ازدواج كردن و لذت نبردن از زندگی مشترك .

پیشنهاد درمانی
همانطور كه استمناء یك بیماری روحی است، باید از همین راه نیز درمان شود. برای مطالعه بیشتر می توانید به كتاب “فتنه نفس ـ غریزه جنسی و خطر خود ارضایی” نوشته نوروز صدری مراجعه نمایید.

1- به محض گناه و ارتكاب مایوس از رحمت الهی نباشید و با توبه مجددا” راه پاكی را فراگیرید و سعی كنید كه تكرار نشود.
2- در صورت امكان ازدواج با كم كردن سطح توقعات و انتظارات ازدواج بهترین راه حل است.
3 – در تمام حالات ازخداوند برای حفظ پاكی استعانت بجویید و در اسرع وقت با توبه ای واقعی، خود را در زمره توبه كنندگان كه در درگاه الهی دارای مقام رفیعی هستند قرار دهید.
4- ترک عادات غلط زمان بر است ، و گاهی بیش از 40 روز و گرفتن چله های بیشتر نیاز است .
5-اصلاح مزاج و تنظیم تغذیه جهت بر طرف کردن عوارض بیماری ضروری است.
6-جهت تقویت بدن انجام حجامت عام و ساکرال
7-مصرف صبحانه مفصل و شام سر شب و نهر نصفه
8- شربت سکنجبین روزی 3 لیوان

چند نسخه تك دارویی نیز برای کاهش میل جنسی معرفی میشوند:
نسخه شماره 1- دارو : تخم سداب ( Ruta graveolence)
مقدر مصرف : 0/5 تا 1 گرم
طرز تهیه : مقدر فوق را که قبلا کوبیده شده باشد در یک لیوان آب جوش ریخته مدت نیم ساعت باقی بگذارید تا دم بکشد سپس آنرا صاف كرده روزی سه بار هر بار یک فنجان میل کنید .
توجه : مصرف مقادیر زیاد سداب سمی است و باید اجتناب شود .
نسخه شماره 2- دارو : تخم یا میوه پنج انگشت ( Vitex agnus – castus)
مقدر مصرف : 2 تا 4 گرم
طرز تهیه : مقدر فوق را که قبلا کوبیده شده باشد در یک لیوان آب جوش ریخته مدت نیم ساعت باقی بگذارید تا دم بکشد سپس آنرا صاف كرده روزی سه بار هر بار یک فنجان میل کنید
نسخه شماره 3- دارو : انار ترش ( Punica grantaum)
مقدر مصرف : روزی سه یار هر بار یک الی دو فنجان آب انار میل کنید .
نسخه شماره 4- دارو : ترنج ( بالنگ ) ( Citrus medica )
مقدر مصرف : روزی سه یار هر بار یک فنجان آب ترنج میل کنید .
نسخه شماره 5- دارو : عدس ( Lens esculenta)
مقدار مصرف : لااقل روزی یکبار مقدری عدس پخته را همراه غذا میل کنید .

لینک مطلب

پاسخ دهید