داعش: نوبت انتقام از “روسیه” فرا رسیده است

0

خبرگزاری میزان – داعش با انتشار فیلمی تهدید کرد “روسیه” را مورد حمله تروریستی قرار می‌دهد.

داعش: نوبت انتقام از به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از تایم؛ تروریست‌های داعش فیلمی گرافیکی همراه با متن صوتی منتشر کرد و در آن روسیه را مورد تهدید قرار داده است. عنوان فیلم عبارت دلهره‌آوری است که اینگونه آغاز می‌شود: زود، خیلی زود خون مانند یک اقیانوس همه جا را فرا می‌گیرد. این تهدید مستقیما کشور روسیه را خطاب قرار داده است.
 
شبکه سی‌ان‌ان برای نخستین بار خبر انتشار چنین فیلمی را اعلام کرد؛ اما هنوز اصل فیلم از سوی سی‌ان‌ان منتشر نشده است. این شبکه غربی اعلام کرد فیلم را از طیق یک حساب توییتری وابسته به داعش دریافت کرده است.
 
“دمیتری پسکوف،” سخنگوی کرملین پس از انتشار این خبر اظهار داشت: اطمینان دارم هر حرکت مشکوکی چه از طرف داعش و چه از جانب دیگر گروه‌های افراطی، بوسیله آژانس‌های امنیتی روسیه شناسایی می‌شوند. این سخنان در حالی بیان شد که چندی پیش هواپیمای مسافربری روسیه برفراز آسمان صحرای سینا دچار مشکل نامعلومی شده و با ۲۲۴ سرنشین سقوط کرد. داعش مسئولیت این حادثه را برعهده گرفت و آن را یک عملیات انتحاری نامید.
 
روسیه هنوز موفق نشده است خلاف ادعای داعش را اثبات کند و علت سقوط این هواپیمای مسافربری هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. با توجه به وقوع چند حمله تروریستی در پاریس که شب گذشته جان دست‌کم ۱۶۰ نفر را گرفت، هیچ بعید نیست داعش تلاش کند مشابه این حملات را در روسیه نیز انجام دهد.
/انتهای پیام/

خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید