داغ داغ:سامانه S-300 وارد بندرانزلی شد!

0

داغ داغ:سامانه S-300 وارد بندرانزلی شد!

اینبار همه چیز درست و شسته رفته است!سامانه موشکی S300 پس از سالها حاشیه و رایزنی،وارد کشور شد.سامانه ای که امید می رود جایگزین مناسبی برای جنگنده های پیر آمریکایی و روسی باشد.ناوگانی که برای دفاع از مرزهای هوایی کشور به فناوری 40 سال پیش تجهیز شده اما به لطف تکنسین های ایرانی همواره در حال Overhaul بوده اند.این شما و این هم خبری که میلیون ها ایرانی در انتظار آن بوده اند.

 

S300 و داستان های آن:

در سال ۲۰۰۷ قراردادی به ارزش ۸۰۰ میلیون دلار برای فروش ۵ سیستم اس-۳۰۰ از سوی روسیه به ایران به امضاء رسیده بود که بدون تحویل هیچگونه موشکی از سوی روس‌ها فسخ شد. دمیتری مدودف رئیس‌جمهور روسیه در سال ۲۰۱۰ در راستای اجرای قطعنامه ۱۹۲۹ شورای امنیت دستوری را صادر کرد که به موجب آن فروش هرگونه موشک و جنگ‌افزارهای دیگری چون تانک‌های جنگی، خودروهای زرهی، ادوات توپخانه‌ای کالیبر بالا، کشتی‌ها و هواپیما و هلیکوپترهای نظامی به ایران ممنوع شده‌بود. ایرانی‌ها نیز یک درخواست غرامت ۴ میلیارد دلاری را به دیوان بین‌المللی داوری فرستادند. وزیر دفاع ایران نیز در سال ۹۱ اعلام کرد که ایران طرح تولید موشک مشابهی به نام باور ۳۷۳ را در دست دارد.روس‌ها در تلاش برای صرفنظر کردن ایران از درخواست غرامت، سیستم تور ام-۱ را به جای آن پیشنهاد دادند که گفته می‌شود توسط ایران رد شده‌است.در مطالب گذشته به معرفی این سامانه و همچنین یک ویدئو جذاب از شیوه کار آن پرداختیم.شما عزیزان می توانید آن مطلب را در (به بهانه تحویل سامانه S-300 به ایران،توضیح به همراه ویدوئی جذاب) مشاهده نمایید.

اما تنها ساعاتی پیش آگاه شدیم که این سامانه موشکی از یکی از بندرهای شمالی کشور وارد ایران عزیز شده است.بندرانزلی پذیرای لانچر و دیگر تجهیزات S300 بوده است.در ویدئویی که از سوی تابناک انتشار یافته است،یکی از هم میهنان عزیز توسط گوشی موبایل خود اقدام به فیلم برداری چند ثانیه ای از کاروان S300 کرده است.کاروانی که توسط تدابیر شدید امنیتی نیروهای ایرانی،به داخل کشور در حرکت است.هم اکنون سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز ورود S300 به ایران را تائید کرده است.

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید