دانشجویان غیرایرانی در مراکز غیرانتفاعی پذیرش نمی‌شوند

0

دانشگاه‌های غیر انتفاعی امکانات و شرایط لازم برای جذب دانشجوی غیر ایرانی غیر بورسیه را ندارند و در حال حاضر مجوز نمی‌گیرند.

صمد حاج جباری رئیس سازمان امور دانشجویان غیر ایرانی در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی  گفت: سازمان امور دانشجویان و اداره کل دانشجویان غیر ایرانی، بر اساس مصوبات کمیته متشکل حوزه‌ی دانشجویی، آموزشی، کنسولی وزارت خارجه، شرایط مراکز دانشگاهی را می‌سنجند تا در صورت تائید، حکم پذیرش دانشجوی غیر ایرانی این مراکز صادر شود. 

وی درخصوص دانشگاه پیام نور بیان کرد: اگر یکی از واحدهای پیام‌نور متقاضی اخذ مجوز جذب دانشجو باشد، می‌بایست از سوی پیام نور مرکزی تائید شده و سپس شرایط و امکانات واحد توسط کمیته مورد بررسی قرار گیرد. 

حاج جباری در پاسخ به نحوه‌ی پذیرش دانشجوی غیر ایرانی بیان کرد: بعد از صدور پذیرش اولیه و بررسی امور کنسولی و امور دانشجویان، اسامی اعلام می‌شود سپس افراد تایید شده پاسپورت و مدارک لازم را برای بررسی کارشناسان ما ارسال می‌کنند در پایان اگر مشکلی از سوی وزارت خارجه گزارش نشود، به دانشگاه مربوطه بلامانع بودن پذیرش دانشجو در رشته‌ی مورد نظر ابلاغ می‌شود. 

حاج جباری اظهار داشت: برخی دانشگاه‌ها به علت عدم وجود امکانات علمی، آموزشی، پژوهشی و دانشجویی و همچنین نبود کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های مجهز، هنوز مجوز اولیه را دریافت نکرده‌اند به همین علت درحال حاضر به دانشگاه‌های غیر انتفاعی مجوز داده نشده است.

 

رئیس سازمان امور دانشجویان غیر ایرانی در پایان افزود: دانشجویان غیر ایرانی برای اقدام به تحصیل در کشور هیچ محدودیتی ندارند و از هر کشوری می‌توانند مدارک خود را ارسال کنند اما اولویت با دانشگاه‌هایی است که در زمینه‌ی تبادل استاد و دانشجو با دانشگاه‌های خارج از کشور فعال هستند.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/ 

لینک مطلب

پاسخ دهید