دانشجویان متاهل بیشترین متقاضی سیزدهمین دوره تشرف به عتبات

0

معاون اجرایی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان کشور از اعزام حدود 6 هزار نفر از دانشگاهیان به عمره مفرده در سال 94 و بیشترین متقاضیان سیزدهمین دوره عتبات عالیات که دانشجویان متاهل بودند، خبرداد.

زارع معاون اجرایی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان کشور در گفت‌و‌گو با خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی  گفت: در ابتدای سال ۹۴ قرار بود در حدود ۱۸ هزار نفر را به عمره دانشجویی اعزام کنیم که از این تعداد در حدود ۶ هزار نفر به عمره اعزام شدند؛ پس از اتفاقاتی که در فرودگاه جده رخ داد، اعزام‌های ستاد به عمره متوقف شد و ۱۲ هزار نفر از ثبت نام کنندگان نتوانستنتد راهی این سفر شوند؛ مبالغ دریافتی از این افراد به آنان برگشت داده شد چرا که برای هرگونه اقدام در این خصوص تابع سازمان حج و زیارت هستیم.

وی افزود: دوازدهمین دوره عتبات دانشگاهیان را در فروردین ماه 94 برگزار کردیم که طی آن 3 هزار نفر از دانشگاهیان به عتبات عالیات اعزام شدند؛ سیزدهمین دوره عتبات دانشگاهیان نیز در مردادماه 94 کلید خورد و افزون بر 7 هزار نفر از دانشگاهیان کشور در قالب کاروان‌های دانش شهریور و مهر، برگزار شد که در خلال این دوره علاوه بر 7 هزار نفر از دانشگاهیان کشور در قالب پنج گروه اساتید، کارمندان دانشگاهی، دانشجویان مجرد پسر، دانشجویان مجرد دختر به همراه محرم و دانشجویان متاهل به عتبات عالیات اعزام شدند؛ در این دوره دانشجویان متاهل بیشترین متقاضی تشرف به عتبات بودند.

 

معاون اجرایی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان اظهار کرد: چهاردهمین دوره عتبات دانشگاهیان نیز از بهمن ماه 94 آغاز شده که تا پایان فروردین ۹۵ ادامه دارد و طی آن ۱۲ هزار نفر به عتبات عالیات اعزام می‌شوند؛ در این دوره اعزام ۲۷۸ کاروان را پیش‌بینی کرده‌ایم که تقریباً ۱۰۰ کاروان به نسبت سال گذشته اضافه شده است. طبق برنامه‌ریزی‌ها ۱۱ هزار و پانصد نفر در این دوره اعزام می‌شوند. 

وی گفت: سعی کرده‌ایم این اعزام‌ها را منظم‌تر برگزار کنیم و با همکاری سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری، محل اسکان دانشگاهیان در نجف و کربلا تمرکز بیشتری پیدا کرد؛ برنامه‌ها و جلسات پیش از سفر را در ایران برای کاروان‌ها دایر کردیم تا نسبت به موارد مهم این سفر آشنا شوند و برنامه‌های ستاد در کشور عراق نیز سر و سامان گرفت؛ قبل از سفر به  کاروان‌ها بسته‌های فرهنگی تحویل داده می شود که این بسته‌ها شامل کتب و سی دی‌های چند رسانه‌ای است.

 

محمد زارع در پایان اظهار کرد: برنامه ریزی برای پانزدهمین دوره عتبات دانشگاهیان نیز از اواخر فروردین ماه آغاز می شود و در صورت افزایش تقاضا، قطعا نسبت به دوره‌های گذشته، در این دوره شاهد افزایش اعزام‌ها خواهیم بود.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید