دانشگاه‌ها بنیان توسعه فرهنگی جامعه

0

رییس دانشگاه تهران گفت: این دانشگاه از بزرگترین نهادهای آموزش عالی کشور است و در طول سالیان فعالیت خویش در راستای رشد و پیشرفت علمی ایران گام های موثر برداشته است.

محمود نیلی احمد آبادی رییس دانشگاه تهران در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی  گفت: آموزش عالی در هر جامعه نقش اساسی دارد، دانشگاه ها همواره به عنوان یکی از اساسی ترین و مهمترین مراکز فرهنگی جامعه مورد توجه قرار گرفته اند و تاثیر آنها را می توان در جای جای جامعه احساس نمود، اما مهمترین نقشی که دانشگاه ها می توانند از خود بر جای بگذارند تاثیر بر توسعه فرهنگی جامعه است.

وی افزود: دانشگاه تهران یکی از بزرگترین نهادهای آموزش عالی کشور و مهد تعلیم و تربیت بسیاری از سرآمدان علم و دانش در کشور است.

رییس دانشگاه تهران این دانشگاه را یکی از مهم ترین نهادهای آموزش عالی خواند و تصریح کرد: دانشگاه تهران یک نهاد موفق در زمینه انجام دادن وظیفه های اجتماعی، فرهنگی و غیره است دانشگاه تهران جزو نهادهایی به شمار می رود که به خوبی توانسته رسالت تاریخی، اجتماعی و فرهنگی خود را به سرانجام برساند و توانسته نقش بسیار بالایی در نهاد آموزش عالی در کشور داشته باشد.

نیلی احمدآبادی افزود: رسالت دانشگاه تهران همچنان در مسیر تحول و تکامل است، ارائه آموزش های تخصصی به ده ها هزار تن در حوزه های مختلف علوم انسانی، فنی و مهندسی، علوم پایه و تخصص‌های میان رشته ای و تربیت هزاران مدیر ارشد کشور که حداقل در تمامی دولت ها حضور داشته اند از جمله عملکردهای موفق این مرکز علمی است.

این مقام مسئول اظهار داشت: دانشگاه تهران دارای پیشینه ای درخشان است و از یک میراث و پشتوانه غنی بهره می برد و در حال حاضر نیز در عرصه های علمی، فرهنگی و اجتماعی از شرایط مناسبی بهره مند است.

وی بیان داشت: مهمترین رکن توسعه مردم یک کشور در آموزش عالی، فرهنگ، سطح آموزش، نوع نگرش به نظام آموزش عالی برنامه‌های آموزشی و علاقه به پیشرفت و خلاقیت است.

رییس دانشگاه تهران یادآور شد: بدون تردید دانشگاه تهران آینده‌ی درخشانی دارد اما در کنار تمامی این عوامل، گسترش روابط بین المللی و تقویت ساختارهای فناوری اطلاعات می تواند در مسیر موفقیت روز افزون این نهاد ارزشمند موثر واقع شود.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید