دانشگاه تهران هیچ محدویتی در پذیرش دانشجو از دانشگاه های دیگر ندارد

0

رییس دانشگاه تهران از محدویت نداشتن پذیرش دانشجو از سایر دانشگاه ها در این دانشگاه خبر داد

محمود نیلی احمدآبادی، رییس دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی ،در خصوص پذیرش دانشجوی خارجی در این دانشگاه گفت: دانشگاه تهران براساس تقاضا پذیرش را  انجام می دهد و اگر شخصی از کشورهای همسایه که واجد شرایط نیست، تقاضای پذیرش در این دانشگاه را داشته باشد، پس از بررسی این کار انجام می شود.

 

وی ادامه داد: برای پذیرش دانشجوی خارجی اگر دانشکده های ما بپذیرند،  دانشگاه تهران محدویی در خصوص جذب و پذیرش دانشجو در دانشگاه ندارد .

نیلی افزود: این پذیرش الزاما مختص دانشجویانی می‌شود که شرایط لازم را داشته باشند.

رییس دانشگاه تهران در ادامه در پاسخ به اینکه چه تعداد دانشجوی خارجی در این دانشگاه در حال تحصیل هستند گفت: در حال حاضر هزار دانشجوی خارجی داریم که ملیت بیش از 70 کشور مختلف را دارند.

نیلی اظهار داشت: علاوه بر ۱۰۰۰ دانشجوی خارجی تعدادی از متقاضیان به دنبال اخذ گواهی نامه هستند که این به منزله تحصیل آنها به صورت کامل در دانشگاه تهران نیست.

نیلی در خصوص  خبری مبنی بر نداشتن پذیرش دانشجو از دانشگاه های دیگر در دانشگاه تهران این خبر را تکذیب کرد و  ادامه داد: هیچ محدودیتی در هیچ یك از مقاطع تحصیلی كارشناسی، كارشناسی ارشد و دكتری نداریم و آماده پذیرش دانشجویان در تمام مقاطع هستیم.

وی ادامه داد:رشد دانشگاه بر این است که در  همه ی مقاطع تحصیلی  تنوع دانشجو داشته باشد بنابراین اسرار داریم حتما از دانشگاه های دیگر دانشجو بپذیریم ولی در درجه ی اول باید شرایط دانشجویان احراز شود.

انتهای پیام /

لینک مطلب

پاسخ دهید