دانشگاه فضایی برای گستاخی نیست/ هنوز برنامه فرهنگی مشخصی برای دانشگاه‌ها نداریم

0

وزیر علوم با بیان اینکه دانشگاه‌ها دارای برنامه‌های فرهنگی هستند، گفت: متاسفانه این برنامه‌ها ترویج و توسعه پیدا نکرده و بسیاری از افراد از آنها اطلاع ندارند.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش  گروه علمی پزشكی ؛ محمد فرهادی وزیر علوم تحقیقات و فناوری صبح امروز در نشست ویژه معاونان فرهنگی دانشگاه‌ها که با محوریت بیانات اخیر مقام معظم رهبری در جمع دانشجویان برگزار شد، گفت: متاسفانه هنوز برنامه فرهنگی مشخصی برای دانشگاه‌ها نداریم البته کارهایی صورت گرفته که باید با تلاش بیشتر پیگیری شود.

وی افزود: امسال حوزه فرهنگ در دانشگاه‌ها ویژگی خاصی را دارد ما انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهرها و روستاها را در پیش داریم که در این دوره باید گزارش فعالیت‌های صورت گرفته به مقام معظم رهبری ارائه شود.

فرهادی ادامه داد: ما باید برای هر موضوعی و هر کاری پیوست فرهنگی داشته باشیم و فعالیت‌های فرهنگی باید در دانشگاه‌ها بیش از پیش صورت گیرد، آنچه وظیفه ماست عملیاتی کردن ایده و تفکر راهبردی در نظام آموزش عالی است. 

وزیر علوم اظهار داشت:‌ آنچه در پیام رهبری به صورت واضح بیان شد اتحاد ظرفیت‌ها و توانایی های داخل است.

وی گفت: حوزه فرهنگی و اجتماعی با ارزش‌ها، عقاید، باورها و نبایدها، آداب و رسوم امکان تحصیل علم و اندیشه ورزی را فراهم می‌کند، لذا نمی‌توان مرزهای پژوهش و آموزش را از حوزه اجتماعی و فرهنگی جدا کرد.

فرهادی افزود: نظریه پردازی که هوشمندانه و مدبرانه از سوی رهبری مورد تاکید قرار گرفته راهبرد کلان وزارت علوم است، ما مسئولان و مدیران دانشگاهی کشور باید فضا و بستری را در دانشگاه ها فراهم کنیم که دانشجویان بتوانند به مبانی علمی و دینی متعهد بوده و استقلال و اعتماد به نفس داشته باشند، شناخت خود نسبت به یکدیگر را بیشتر کرده و به ارزش‌های اسلام و انقلاب پایبند باشند. 

وزیر علوم در پایان گفت: دانشگاه میدانی برای نقد گفتگوی روشنگری و آگاهی است اما فضایی برای گستاخی زنده باد، مرده باد و جناه‌های سیاسی نیست. 

این خبر در حال تکمیل است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید