دانلود دو برابری از گوگل پلی نسبت به اپ استور در عین در آمد کمتر در سه ماهه ی اول 2016

0

دانلود دو برابری از گوگل پلی نسبت به اپ استور در عین در آمد کمتر در سه ماهه ی اول 2016

مانند روال قبل، گزارش های مربوط به آمار استور های اپلیکیشن پلتفرم های مختلف از جمله گوگل پلی اندروید و اپ استور iOS منتشر شده اند که اطلاعات مشابه گزارش های سال های قبل را در اختیار کاربران قرار میدهد. همان گونه که میدانید گوگل پلی و اپ استور دو فروشگاه بسیار پر ترافیک دنیای گوشی های هوشمند محسوب میشوند زیرا که بازار گوشی های هوشمند تحت سلطه ی پلتفرم های اندروید گوگل و iOS اپل است و این دو ابر کمپانی در آمد های هنگفتی را از این فروشگاه ها کسب میکنند. گزارش جدیدی که منتشر شده حاکی از این دارد که در سه ماهه ی اول سال جاری کاربران اندرویدی دو برابر بیشتر نسبت به همتایان iOS خود اپلیکیشن دانلود کرده اند.در ادامه ی جزئیات جالب توجه تری نیز منتشر شده است. همراه ما باشید.

همان گونه که گفته شد طی سه ماه گذشته تعداد دانلود ها از فروشگاه گوگل پلی دو برابر بیشتر از اپ استور بوده است اما جالب اینجاست که با این حال درآمد اپل در این مدت از فروشگاه خود 90 در صد بیشتر از فروشگاه رقیب بوده است. برنامه نویسان نیز مطمئنا اپلیکیشن های خود را برای پلتفرم هایی توسعه میدهند که با راحتی بیشتری از آن درآمد کسب کنند و بار دیگر iOS در این زمینه پیشتاز است. در این مورد میتوان گوشی های ارزان قیمت اندرویدی را سرزنش کرد. ارزان ترین گوشی آیفون در حال حاضر که آیفون SE میباشد قیمتی حداقل سه برابر بیشتر از گوشی های ارزان قیمت اندرویدی دارد. البته در اینجا قیمت دلاری گوشی ها در نظر گرفته شده اند و از وضعیت بازار کشور خودمان صرف نظر کرده ایم.

در سه ماهه ی نخست سال 2016، درآمد اپل از iOS در قسمت اپلیکیشن های سرگرمی حدودا 230 در صد افزایش نسبت به سال گذشته داشته است. در حالی که درآمد گوگل از گوگل پلی در همین مدت از برنامه های سرگرمی نسبت به سال گذشته افزایش 170 در صدی داشته است. همچنین درآمد گوگل از بخش فروش موسیقی نیز نسبت به iOS پیشی گرفته است به طوری که رشد گوگل در این بخش 180 در صد بوده است در مقایسه با iOS که رشد 160 در صدی را تجربه کرده است.

بیشترین دانلود ها در گوگل پلی در سه ماهه ی نخست از طبقه بندی های (بخش بازی در نظر گرفته نشده است) ابزار، ارتباطات و اپلیکیشن های مرتبط با عکسبرداری بوده است. بر اساس درآمد نیز بیشترین درآمد گوگل از اپلیکیشن های ارتباطات، اپ های اجتماعی و سرگرمی بوده است. در مورد iOS، بیشترین دانلود ها از قسمت عکس و ویدئو، سرگرمی و شبکه های اجتماعی بوده است. بر اساس در آمد سه دسته ی شبکه های اجتماعی، موسیقی و سرگرمی بیشترین درآمد را برای iOS اپل در این مدت از سال به ارمغان آورده اند.

اکثریت این مقدار در آمد شامل پرداخت های داخل برنامه میشوند اما هنوز برنامه هایی وجود دارند که پیش از نصب باید مبلغ آن ها را پرداخت. به هر حال آمار جالبی بود که منتشر شده بود اما با توجه به انحصاری بودن و متن بسته بودن سیستم عامل iOS میتوان انتظار داشت که درآمد بیشتری در این قسمت برای اپل نسبت به اندروید گوگل عاید این کمپانی شود.

نظر شما درباره ی این گزارش چیست و دلیل درآمد بیشتر اپل را از فروشگاه خود نسبت به گوگل از گوگل پلی چه میدانید؟

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید