دایناسور هایی که شانس قتل عام شدن را نیافتند!

0

دایناسور هایی که شانس قتل عام شدن را نیافتند!

همان گونه که حتی خواجه حافظ شیرازی هم از آن با خبر است، نسل دایناسور ها اکنون حدود هزاران سال است که منقرض شده و از همین رو هیچ شانسی برای ملاقات دوباره با آن ها در دنیای واقعی برای انسان ها وجود ندارد. با این حال در دنیای مجازی به وفور می توان با این موجودات غول پیکر ملاقات کرد و هر از گاه به طرق مختلف این شانس برای علاقمندان به زندگی دایناسور ها فراهم می شود تا بتوانند ملاقات تازه ای با مخلوقات محبوب خود داشته باشند. البته به نظر می رسد که ما به تازگی یکی از بزرگ ترین شانس های موجود برای رویارویی با دایناسور های عزیز و دوست داشتنی را از دست داده باشیم.

در واقع شانس مذکور قرار بود در قالب یک بازی کامپیوتری جدید برای علاقمندان دنیای بازی های کامپیوتری فراهم شود و آنان بتوانند در قالب اثری تازه ملاقات با دایناسور های ریز و درشت را تجربه نمایند. اثری بر مبنای دنیای به نمایش در آمده در تازه ترین نسخه از سری فیلم های پارک ژوراسیک که با نام Jurassic World شناخته می شود. حال مشخص شده است پروژه ی مذکور که البته هیچ گاه مژده ی ساخت آن به شکل رسمی اعلام نشد، همان گونه که در خفا تولید می شده، به همان شکل مخفیانه هم کنسل گردیده و دیگر قرار نیست تا علاقمندان شکار دایناسور ها در دنیای بازی های کامپیوتری بتوانند با آن ملاقات داشته باشند. با این حال به تازگی تعدادی تصویر از مدل هایی که قرار بود در داخل این بازی مورد استفاده قرار گیرند از سوی طراح این مدل ها (که نخواسته نام خود را فاش کند) بر روی اینترنت منتشر شده است که اکثر آن ها به دایناسور های حاضر در این بازی تعلق دارند و تعدادی از آن ها را لابلای این مطلب مشاهده می کنید.

 jurassic-world

بر طبق اخبار موجود، این بازی توسط اعضای استودیو Cryptic Studios در دست ساخت بوده است. البته توسط اعضای شعبه ی موجود در سیاتل این استودیو که چندی پیش تعطیل شد و احتمالاً دلیل تعطیلی آن هم ناکامی کارکنانش در امر ساخت این عنوان آنلاین یا محتمل تر از آن پشیمانی سران استودیو از فرآیند تولید این بازی جدید بوده است. در این میان باید گفت که استودیو Cryptic بیش از هر چیز با عناوین چند نفره و کلان آنلاین خود نظیر Star Trek Online در میان هواداران بازی های تحت شبکه شناخته می شود و به نظر می رسد که این بازی دایناسور محور نیز قرار بوده اثری کاملاً آنلاین باشد. گفته می شود که این بازی سوم شخص در سبک بقا ساخته می شده و همانند مشهور ترین بازی دایناسور محور این روز ها یعنی بازی Ark Survival Evolved از دنیایی کاملاً باز و بی محدودیت بهره می برده است. از قرار معلوم شما در این بازی می بایست در قامت شخصیت اصلی حاضر در فیلم جدید Jurassic World با بازی کریس پرت قرار می گرفتید و به قلع و قمع انواع و اقسام دایناسور های مختلف حاضر در دنیای این اثر با جثه های متفاوت می پرداختید (دایناسور هایی که گستره ی آن ها شامل گونه ی جالب توجه T – Rex نیز می شد). در واقع ساختار کلی گیم پلی این بازی قرار بود چیزی مشابه با ساختار اصلی گیم پلی بازی H1Z1 باشد. با این تفاوت که در قلب این بازی آنلاین، دایناسور های ریز و درشت جای زامبی های وحشی و بد ترکیب را گرفته بودند.

 jurassic-world-game

بازی آنلاین دنیای ژوراسیک بر پایه موتور گرافیکی آنریل انجین 4 در دست ساخت بود و بر طبق برنامه ی سازندگان آن قرار بود با قیمتی معادل 19.99 دلار یا 39.99 دلار (با توجه به هزینه های تمام شده ی این بازی) برای هر سه پلتفرم PC ، PS4 و Xbox One منتشر شود. البته تنها به صورت نسخه ی دیجیتال و نه در قالب نسخه های فیزیکی. در این میان طراح مدل های این بازی نا فرجام مدعی است که حتی برنامه هایی از سوی همکاران او در این پروژه برای ورود بازی مذکور به شبکه ی استیم نیز وجود داشت. برنامه هایی که تمامی آن ها با تعطیلی استودیوی سیاتل از مجموعه ی Cryptic و کنسل شدن روند ساخت این بازی جدید نا تمام باقی ماندند و علاوه بر آن طراحان این بازی جدید نیز از کار بی کار شدند. در این میان هیچ مشخص نیست که روند ساخت بازی آنلاین دنیای ژوراسیک دقیقاً به چه دلیلی متوقف شده است؛ اما اگر مراحل ساخت این بازی در نهایت به سر انجام قابل قبولی می رسید، شاید سازندگان بازی Ark Survival Evolved اکنون رقیب بسیار سر سختی را در برابر خود می دیدند. به هر حال بد ندیدیم که این بار به جای خبر تولید یک بازی جدید، خبر کنسل شدن یک بازی بد شانس را در این بخش از وب سایت سخت افزار منعکس کنیم. اثری که با توجه به معدود محتویات منتشر شده از آن، شاید این پتانسیل را داشت که حداقل بتواند اندکی بازار رقابت عناوین چند نفره ی آنلاین که مبتنی بر سبک بقا هستند را داغ تر از قبل کند. به هر حال این اتفاق رخ نداد و بسیاری از علاقمندان مجموعه فیلم های پارک ژوراسیک همچنان در حسرت تجربه کردن یک بازی متفاوت و جذاب بر اساس دنیای این فیلم ها باقی ماندند. گفتنی است که تنها بازی موجود در بازار که بر اساس محتوای فیلم دنیای ژوراسیک و همچنین دنیای مربوط به سایر نسخه های موجود در سری پارک ژوراسیک ساخته شده است بازی Lego Jurassic World است که البته می توان گفت از ساختاری کاملاً متفاوت با این بازی کنسل شده بهره می برد.                  

در نظرسنجی بهترین تلفن هوشمند سال 2015 به انتخاب کاربران وب سایت سخت افزار شرکت کنید! برای ثبت رای و آگاهی از روند اجرای مسابقه می توانید از صفحه ویژه این مسابقات دیدن کنید.

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید