دبیر فدراسیون بیماران خاص و پیوند اعضا: ما در انتهای سبد وزارت ورزش قرار داریم/مسئولان حمایت کنند

0

ورزش > دیگر ورزشها – دبیر فدراسیون بیماران خاص و پیوند اعضا می گوید نیازمند حمایت مسئولین هستیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ نشست خبری مسعود اشرفی دبیر فدراسیون بیماران خاص و پیوند اعضا و لیلا محمدیان نایب رییس بانوان این فدراسیون در آستانه برگزاری همایش سراسری دیابت در محل این فدراسیون برگزار شد.
در ابتدای این نشست دبیر فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا با اشاره به این که این فدراسیون از فروردین امسال کار خود را آغاز کرده است، گفت: این فدراسیون با دستور وزیر ورزش و جوانان دوباره ایجاد شد و مجمع آن فروردین ماه امسال برگزار گردید که با رای اعضای مجمع خانم فاطمه هاشمی به عنوان رییس فدراسیون انتخاب شد. فضای کار این فدراسیون با فدراسیون‌های دیگر که به دنبال ورزش قهرمانی هستند کاملا متفاوت است، چرا که هدف مهم ما بسط و توسعه ورزش در میان جامعه هدف ما شامل بیماران دیابتی، هموفیلی، دیالیزی، سرطانی و … است.
او در این باره گفت: ما با اینکه نو پا هستیم اما هیات های استانی را تشکلی دادیم و به جز چند استان بقیه رییس دارند. ما در همه استان ها بحث آموزش را در دربرنامه کاری قرار دادیم.
او درباره تعامل این فدراسیون با وزارت ورزش و باقی فدراسیون ها گفت: ما فدراسیونی نو پا هستیم و در ته سبد وزارت ورزش قرار داریم و تمام هزینه هایمان را توسط اسپانسر تامین می کنیم.ما در مسابقات جهانی آرژانتین شرکت کردیم و توانستیم در بین 47 تیم رده ششم را کسب کنیم. ما در این مسابقات 28 طلا، 22 نقره و 27 برنز کسب کردیم. ورزشکاران ما در رده آقایان در6 رشته و بانوان در 5 رشته ورزشی حضور داشتند.
او درباره برگزاری همایش روز جهانی دیابت گفت: روز جهانی دیابت 23 آبان است و ما به همین خاطر روز جمعه 22 آبان همایشی را در پارک نهج البلاغه تهران و همزمان در تمام استان های ایران برگزار خواهیم کرد. ما در تعامل با وزارت ورزش،فدراسیون ورزهای همگانی و وزارت بهداشت و درمان این همایش را برگزار خواهیم کرد. وزارت بهداشت قرار است کارگاه های برگزار کند و فدراسیون ورزش های همگانی اصول ورزش های همگانی را ترویج دهد. در این همایش شهرداری تهران هم به ما کمک خواهد کرد .»
اشرفی درباره مراسمات روز همایش گفت: قرار است با کمک وزارت بهداشت، نرمش همگانی انجام شود و یک سری کارگاه های آموزشی برای بیماران دیابتی برگزار خواهد شد. در ادامه مسابقات مختلفی چون دارت،طناب کشی و دژبال برگزار می کنیم و در آخر پیاده روی یک کیلومتری خواهیم داشت.

 

256 43

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید