دختران عربستانی به تنهایی می‌توانند به مغازه بروند

0

دختری که در یکی از مناطق اعیان نشین ریاض – پایتخت عربستان – زندگی می‌کند، برای اولین بار توانست به یکی از کافی شاپ‌های منطقه سکونتش برود.

تایمز در گزارشی با عنوان “دختران عربستانی در پی کاهش اختیارات پلیس دینی طعم آزادی را می چشند”، به نقل از آن دختر نوشت:  وی می گوید که تا یک ماه پیش نمی توانست به کافی شاپ منطقه اش برود و با خیال راحت روی صندلی بنشیند و هیچ یک از نیروهای پلیس دینی به او کاری نداشته باشد.

کاترین فیلیپ نویسنده این گزارش تأکید می کند: پلیس دینی عربستان که اختیارات فراوانی داشت، تا چندی پیش مانع ورود دختران عربستانی به مراکز خرید و غیره بدون محرم می شد، ولی هم اکنون دختران بوی آزادی را استشمام می کنند.

فیلیپ افزود: پلیس دینی عربستان با مردم خشونت آمیز رفتار می کرد. برای نمونه 15 دانش آموز یک مدرسه دخترانۀ شبانه سال 2002 در آتش سوختند زیرا پلیس دینی به علت اینکه دختران هنگام آتش گرفتن خوابگاهشان حجاب به سر نداشتند، از نجات دادن آنها خودداری کرد.

فیلیپ در گزارش خود نوشت: موبایل و شبکه های اجتماعی نقش بسزائی در کاهش اختیارات مستبدانه پلیس دینی عربستان داشت. کاربران شبکه های اجتماعی چندی پیش کلیپی را منتشر کردند که در این کلیپ یکی از نیروهای پلیس دینی عربستان دختری را مقابل یک مرکز خرید به باد کتک می گیرد و به درخواست های عاجزانه دختر توجهی نمی کند.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید