دختران محجبه در آمریکا در معرض رفتارهای خشن

0

خبرگزاری میزان – نتایج این نظرسنجی نشان داد تبعیض و خشونت علیه دانش‌آ‌موزان مسلمانان از سال 2012 میلادی تاکنون افزایش قابل‌توجهی داشته است.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از ایکنا، بیش از نیمی از دانش‌آموزان مسلمان که در مدارس عمومی یا مدارس خصوصی غیراسلامی در ایالت کالیفرنیای آمریکا مشغول تحصیل هستند با تبعیض و خشونت مواجهند.

شبکه خبری «الجزیره» در این باره خبر داد: شورای روابط اسلامی – آمریکایی در گزارشی اعلام کرد: حداقل 55 درصد از دانش‌آموزان مسلمان این ایالت که در نظرسنجی این شورا شرکت کردند، گفته‌اند که به دلیل مسلمان بودن در معرض تبعیض از سوی مسئولان مدرسه و خشونت‌ و زورگویی از سوی سایر دانش‌آموزان هستند.

نتایج این نظرسنجی نشان داد تبعیض و خشونت علیه دانش‌آ‌موزان مسلمانان از سال 2012 میلادی تاکنون افزایش قابل‌توجهی داشته است.

در این میان دختران مسلمان به دلیل داشتن حجاب بیش از دانش‌آموزان پسر در معرض رفتارهای خشن و تبعیض‌آمیز قرار دارند.

به گفته شورای روابط اسلامی – آمریکایی اسلام‌ستیزی در مدارس کالیفرنیا و سایر ایالت‌های آمریکا فقط به رفتارهای نامناسب منحصر نمی‌شود؛ بلکه حتی در متون درسی که شامل مطالب ضداسلامی هستند و اسلام و مسلمانان را قدیمی و ناسازگار با ارزش‌های غربی نشان می‌دهند، نیز دیده می‌شود.

در سال‌های اخیر و به ویژه پس از واقعه 11 سپتامبر موج اسلام‌ستیزی در آمریکا در حال افزایش بوده است.

آتش زدن مساجد، سوزاندن نسخه‌های قرآن، انتشار اعلامیه‌ها، نصب تبلیغات و برگزاری تظاهرات علیه اسلام و مسلمانان در خیابان‌های شهرهای مختلف، ارائه تصویر مخدوش و تحریف شده از اسلام و مسلمانان در فیلم‌ها، سریال‌ها و برنامه‌های تلویزیونی، جاسوسی از مساجد و تبعیض شغلی علیه مسلمانان تنها گوشه‌ای از طیف گسترده اقدامات و رفتارهای اسلام‌هراسانه در آمریکا هستند که طی چند سال گذشته تشدید شده‌اند.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای
تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر
می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید