درآمد بیش از 4 برابری برنامه های iOS نسبت به برنامه های اندروید

0

درآمد بیش از 4 برابری برنامه های iOS نسبت به برنامه های اندروید

برنامه نویسی برای موبایل و کسب درآمد از این راه یکی از مدرین ترین و پول ساز ترین مشاغل جهان جدید است که به لطف تلفن های هوشمند در تمام جهان رواج دارد. اخیرا آمار مربوط به سه ماهه دوم سال 2016 در زمینه درآمدهای به دست آمده توسط برنامه ها و بازی های دو پلتفرم اندروید و iOS منتشر شده که نشان دهنده کسب سود بیشتر برنامه نویسان iOS نسبت به همتایان اندرویدی آنهاست.

رقابت بین اپ استور اپل و پلی استور گوگل تا مدت ها با پیشتازی اپل در جریان بود، اما سرانجام گوگل توانست تعداد برنامه های موجود در فروشگاه خود را به لطف قوانین سخت گیرانه کمتر افزایش داده و جایگاه اپل را از نظر تعداد دانلودهای انجام شده در اختیار بگیرد. اما با این حال همچنان درآمد برنامه نویسان و البته خود اپل از فروشگاه نرم افزاری این کمپانی همواره به مراتب بیشتر از برنامه نویسان اندرویدی بوده است. در سه ماهه دوم سال 2016، توسعه دهندگان نرم افزاری در فروشگاه iOS توانسته اند درآمد 4 برابر بیشتر نسبت به اندرویدی ها کسب کنند و در نتیجه سود بیشتری را نیز به حساب اپل واریز کنند. همچنین از دیگر نکات جالب این گزارش که توسط app Annie منتشر شده، می توان به اهمیت بسیار بالای بازار چین برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان اشاره کرد. طبق این آمار، میزان فروش اپلیکیشن ها و خرید های داخل بازی توسط کاربران چینی برای اولین بار از کاربران آمریکایی پیشی گرفته است اما نکته قابل ذکر در این بین آن است که در صورت در نظر گرفتن مجموع هر دو بازار پلی استور و اپ استور، باز هم کاربران آمریکایی بیشترین دانلودها را انجام داده اند. به علاوه همان طور که در نمودار مشاهده می کنید، سهم کاربران چینی در دانلود از فروشگاه پلی استور گوگل چیزی نزدیک به صفر است که احتمالا به دلیل عدم رعایت قوانین کپی رایت صورت گرفته است. همچنین جالب است بدانید که با وجود فراگیر شدن استفاده از تلفن های هوشمند در همه کشورهای جهان، سهم عمده و بسیار زیادی از درآمد توسعه دهندگان و بیشترین خرید از فروشگاه های نرم افزاری تنها به وسیله کاربران سه کشور چین، آمریکا و ژاپن صورت می گیرد.

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید