درآمد حاصل از فروش برنامه های موبایل تا چهار سال آینده به رقم 100 میلیارد دلار خواهد رسید

0

درآمد حاصل از فروش برنامه های موبایل تا چهار سال آینده به رقم 100 میلیارد دلار خواهد رسید

گسترش استفاده از تلفن های هوشمند باعث شده بخش های مرتبط با این صنعت نیز رونق بیشتری پیدا کنند و برای مثال در بسیاری از کشورها از جمله آمریکا، تلفن های هوشمند و موارد مرتبط با آنها بخش قابل توجهی از درآمد کمپانی ها را تشکیل می دهند. یکی از جذاب ترین بخش های مرتبط با تلفن های هوشمند هم اپلیکیشن ها هستند. اگر در سال های گذشته ساخت و تولید اپلیکیشن های مخصوص تلفن های هوشمند کاری فوق العاده تخصصی و تنها در اختیار بخش خاصی از کاربران بود، امروزه گروه های بسیار زیادی از علاقمندان می توانند با استفاده از محتواهای آموزشی فراوانی که در فضای مجازی وجود دارد با روش های مورد نیاز برای توسعه اپلیکیشن ها آشنا شده و وارد این بازار گسترده شوند.

آخرین تحلیل منتشر شده توسط App Annie نشان می دهد تا سال 2020 دانلود اپلیکیشن های مخصوص تلفن های هوشمند به میزان قابل ملاحظه ای افزایش خواهد یافت. عمده این افزایش نیز به دلیل قرار گرفتن گوشی در اختیار کاربران کشورهای پر جمعیت در حال توسعه از جمله هند است. بر اساس این تحلیل گزارش شده که در چهار سال آینده رشد Google Play چهار برابر App Store خواهد بود و البته با این حال درآمد اپل از فروش اپلیکیشن ها بیشتر از فروشگاه گوگل می باشد. همچنین در بخش دیگری از گزارش آمده است که میزان استفاده از برنامه های نیز از سال 2014 تا به حال به میزان 63 درصد افزایش یافته و کاربران به تدریج زمان های طولانی تری را در برنامه ها سپری می کنند. App Annie اعتقاد دارد در حالی که در کشورهای در حال توسعه با گسترش استفاده از اینترنت ارزان قیمت و همچنین تولید گوشی هایی با قیمت پایین درصد بیشتری از مردم می توانند از تکنولوژی های جدید استفاده کنند، در کشورهای توسعه یافته نظیر آمریکا وفاداری به برندها افزایش خواهد یافت و به این ترتیب درآمد بیشتری به حساب تولید کنندگان ریخته می شود.

اما جذاب ترین بخش این گزارش مربوط به درآمدهای حاصل از فروش اپلیکیشن ها برای توسعه دهندگان است. بر اساس این گزارش مبلغ کل حاصل از فروش اپلیکیشن ها در طی چهار سال آینده از 284 میلیارد دلار فراتر خواهد رفت و سود خالصی که توسعه دهندگان و سازندگان از این طریق به دست می آورند تا سال 2020 به عدد 100 میلیارد دلار خواهد رسید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید