درایو سالید دو ترابایتی Renice X9 با رابط اختصاصی

0

درایو سالید دو ترابایتی Renice X9 با رابط اختصاصی

اتصال درایو های سالید و ابزار های ذخیره سازی توسط چند رابط و کانکتور محدود صورت می گیرد که تعداد آنها از انگشتان یک دست نیز فراتر نمی رود. به طور معمول تجهیزات ذخیره سازی مانند SSD از رابط SATA 6Gb/s و M.2 برای اتصال به کامپیوتر یا نوت بوک استفاده می کنند، اما کمپانی چینی Renice با تولید درایو سالید جدید خود با ظرفیت ۲ ترابایت، رابط جدیدی ارائه می دهد. کانکتور متداول ساتا در نسخه های مختلف با اندکی فشار یا تکان از درایو ذخیره سازی جدا می شود و این مشکل برای بسیاری از کاربران رخ داده است. عدم اتصال مطمئن کابل ساتا (هر دو نوع داده و تامین توان) با معرفی رابط جدید R-SATA برطرف می شود.

 

رابط طراحی شده توسط Renice مشکل متداول و قدیمی پورت های ساتا را برطرف می سازد و از اتصال مطمئن کابل های مورد نیاز درایو سالید لذت خواهید برد. تکان های شدید یا فشار به کابل ها سبب جدا شدن آنها از پورت ساتا نمی شود. کنترلر اختصاصی Renice با نام RS3502-IT از رابط ساتا ۳ برای برقراری ارتباط با چیپ ست های حافظه استفاده می کند. الگوریتم انحصاری برای کنترلر چیپ ست های NAND به افزایش طول عمر درایو Renice RSATA X9 منجر شده و به طور متوسط این درایو ۲ تا ۳ برابر بیشتر از سایر محصولات موجود در بازار به خدمت رسانی خواهد پرداخت. ابر خازن های به کار رفته در درایو سالید چینی می توانند مشکل قطع ناگهانی جریان برق هنگام انتقال اطلاعات را به میزان قابل توجهی برطرف سازند.

 

درایو سالید renice rsata x9 

 

با قطع جریان برق حین انتقال اطلاعات، به طور معمول در سه سال ابتدایی به میزان ۲۵ درصد از قدرت چیپ ست ها و کنترلر کاهش می یابد، اما فناوری انحصاری Renice در چنین شرایطی از کاهش قدرت چیپ ست و ریسک از دست رفتن اطلاعات جلوگیری به عمل می آورد. در حال حاضر هیچ یک از تولید کنندگان SSD در جهان از فناوری مشابه در محصولات خود بهره نمی برند و در حقیقت Renice اولین کمپانی نوآور در این زمینه به شمار می رود. چیپ ست های حافظه به کار رفته در RSATA X9 ترکیبی از MLC و SLC به شمار می روند تا نکات مثبت هر کدام را به صورت جداگانه مورد استفاده قرار دهند. قابلیت تولید در ظرفیت های بالا از چیپ ست های MLC و سرعت بی نظیر در انتقال اطلاعات از چیپ ست های SLC، تولید چیپ ست های انحصاری pSLC را در کمپانی چینی رقم زده است. در حال حاضر اطلاعاتی در خصوص قیمت درایو سالید Renice RSATA X9 2TB در دسترس نیست، اما طبق اعلام شرکت تولید کننده، این محصول رویایی در ماه آوریل برای کاربرد های صنعتی و نظامی در اختیار علاقمندان قرار می گیرد.

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید