درخواست “افغانستان” از ناتو برای حضور طولانی مدت در خاک افغانستان

0

خبرگزاری میزان – مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور افغانستان از دبیر کل ناتو خواسته است تا این سازمان به همکاری و حمایت خود پس از سال 2016 میلادی از افغانستان ادامه دهد.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، “محمد حنیف اتمر” مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور افغانستان در دیدار با رئیس و نمایندگان ناتو در بروکسل گفت: نیروهای افغانستان قادر به تأمین امنیت این کشور هستند اما افزایش تروریسم منطقه را تهدید می‌کند.
 
مشاور امنیت ملی رئیس جمهور افغانستان ادامه داد: خواهان ادامه همکاری ناتو در افغانستان هستیم.
 
وی از دبیر کل سازمان ناتو خواست تا پس از سال 2016 میلادی به حمایت از کشورش ادامه دهد.
 
این در حالی است که «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو اطمینان داد که ناتو همکاری با نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان را ادامه خواهد داد اما از دولت افغانستان خواست تا در بخش‌های امنیتی، اقتصادی و سیاسی اصلاحاتی را در نظر بگیرد.
 
تعداد نیروهای خارجی در افغانستان از 130 هزار نظامی به 13 هزار تن در سال 2014 میلادی کاهش یافت. همچنین مأموریت نظامی این نیروها در سال 2014 میلادی خاتمه یافت.
 
نیروهای باقیمانده خارجی در افغانستان وظیفه آموزش، مشاوره‌دهی و کمک به نیروهای امنیتی افغانستان را بر عهده دارند و انتظار می‌رود تا پایان سال 2016 میلادی این ماموریت به پایان برسد.
 
پس از سقوط شهر قندوز بدست طالبان در شمال افغانستان، آمریکا تصمیم گرفت تا 5500 نیروی نظامی خود را در 4 پایگاه افغانستان مستقر کند.
 
/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید