دردسرهای اسیدی باران اهواز

0

باران‌های اخیر در اهواز مشکلات زیادی را برای هموطنان اهوازی به بار آورده است و چندین هزار نفر را راهی بیمارستان کرده است.

دکتر ایدنی رئیس دانشگاه علو‌م‌پزشکی اهواز در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی  درخصوص مشکلات اخیر که در اثر بارندگی در اهواز رخ داده است، گفت: از روز چهارشنبه 6 آبان ساعت 10 شب به دنبال بارندگی که در خوزستان رخ داد، با افزایش حجم بیماران تنفسی که دچار تنگی نفس و خس‌خس شده بودند در اورژانس‌ها مواجه شدیم، ما از سال 92 همواره در زمان بارندگی با مشکلات این چنینی برخورد کرده ایم.

وی افزود: شب اول این اتفاق 3000 نفر مراجعه کننده به اورژانس‌ها و بیمارستان‌ها داشته‌ایم که هر روز ادامه پیدا کرد و تا شب گذشته تعداد مراجعین به 10000 نفر رسید، که بیش از 98.5درصد از بیماران با درمان سرپایی طی 1 یا 2 ساعت مشکل برطرف شد اما حدود 120 نفر در بیمارستان بستری شدند و 20 نفر هم در مراقبت‌های ویژه به سر می‌برند.

وی در خصوص اقداماتی که از سال 92 در دانشگاه علوم پزشکی صورت گرفته است، عنوان کرد: از سال 92 در مجموعه دانشگاه‌ها اقداماتی برای تجهیز دستگاه‌های کمک تنفسی صورت گرفت و یک پروتکل کامل درمانی برای دانشگاه و فوق تخصصان ریه تجویز گردید، خوشبختانه هیچ فوتی گزارش نشده است.

وی در خصوص هزینه درمان بیماران تنفسی ناشی از باران‌های اخیر در اهوز تصریح کرد: در سال گذشته در خصوص پدیده‌ی ریزگردها که در بهمن سال قبل رخ داد، دستورالعملی برای رایگان بودن درمان به ما داده شده بود اما مشکلات تنفسی که در اثر افزایش مواد محرک و حساسیت زا برای درمان هیچ دستورالمعلی جهت رایگان بودن آن برای ما ارسال نشده است‌.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید