درمان بی تحرکی اسپرم در طب سنتی وجود دارد؟

0

آیا در طب سنتی درمانی برای بی تحرکی اسپرم وجود دارد یا نه؟ آیا تغییر در نوع تغذیه میتواند مشکل را حل کند؟

پرسش: لطفا بفرمایید آیا در طب سنتی درمانی برای بی تحرکی اسپرم وجود دارد یا نه؟ آیا تغییر در نوع تغذیه میتواند مشکل را حل کند؟ لطفا نوع ونحوه درمان با طب سنتی راذکر نمایید با تشکر فراوان.

درمان بی تحرکی اسپرم در طب سنتی وجود دارد؟

پاسخ: گُشناب یا منی که در زبان یونانی به آن اسپرما، در لاتین Semen و در انگلیسی به آن Semen یا Seminal fluid می‌گویند، یک شاره آلی است که در انسان از اسپرم و ترشحات مجاری آن، ترشحات پروستات و ترشحات غددی که در کنار ریشهٔ آلت مرد قرار دارند، ساخته شده‌است. این مایع از اندام‌های جنسی مردانهٔ انسان و یا جانوران هرمافرودیت ترشح می‌شود و می‌تواند با تخمک جنس ماده فرایند لقاح را برقرار کند.

این ترشحات دربردارند هٔ پروتئازها، آنزیم‌ها و مواد قندی مانند فراکتوز است که برای تغذیه و ادامهٔ حیات سلول‌های اسپرم مورد نیاز اند همچنین این مواد محیطی را برای سلول‌های اسپرم فراهم می‌کنند که آن‌ها بتوانند درون آن جابجا شوند یا به عبارت دیگر شنا کنند (swim). بوی خاصی که از آب منی متصاعد می‌شود به دلیل همین ترکیبات است.

تولید اسپرماتوزوم (منی) توقفی ندارد. امّا در عضو کوچک بالای هر بیضه و مجاری اسپرم (اپیدیدیم) جمع می‌شود و ممکن است تا ماه‌ها همانجا بماند بدون آنکه قدرت باروری خود را کاملا از دست بدهد و تنها با انجام نزدیکی، خود ارضائی و یا احتلام در خواب به بیرون از بدن منتقل می‌شوند.

یکی از جاهایی که منی در آن ساخته می‌شود، غده وزیکولی است. این غده در لگن خاصره قرار دارد. فرایند جنسی که به بیرون ریخته شدن منی از بدن منتهی می‌شود انزال می‌گویند.

از مقدار آب منی ای که از بدن خارج می‌شود حدود ۶۰ درصد شامل ترشحات کیسهٔ اسپرم، ۲۰ درصد شامل ترشحات پروستات و ۲۰ درصد بقیه شامل ترشحات دیگر و سلول‌های اسپرم است. با این همه در هر میلی‌لیتر آب منی حدود ۱۲۰ میلیون سلول اسپرم وجود دارد.

با توجه به اینکه سردیهای جنسی مانند کاهش میل و توان و کاهش یا بی تحرکی اسپرم با اصلاح مزاج و تنظیم تغذیه قابل اصلاح می باشد ، توصیه میشود به یک پزشک با تجربه طب سنتی مراجعه شود ، فعلا موارد زیر رعایت شوند.

1. مصرف چای گل گاوزبان و سنبل‌طیب شبی یک لیوان:
گل گاوزبان (4 قاشق مرباخوری) به اضافه‌ی سنبل طیب (9 قاشق مرباخوری) و 1 عدد لیمو عمانی در 2 لیوان آب سرد و مقداری نبات
خواص: گاوزبان طبیعت گرم و تر، آرام بخش اعصاب، خواب‌آور، سردردهای عصبی، دردهای كلیوی، ضد سودا و صفرا، سنبل طیب طبیعت گرم، ضد قولنج و اسپاسم، ضد تشنج و صرع،‌تقویت قوه‌باء
2. انجیر شبی 5 عدد میل شود.
3. نخود آب روزی یک کاسه ماست خوری میل شود.
4. توجه و عشق ورزیدن به همسر .انشاءالله مفید است.
5. کندر جویدنی روزی یک نخود جویده شود.
6. حجامت عام و کمر

براي عضويت در خبرنامه ني ني بان و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.

لینک مطلب

پاسخ دهید