درمان ریزش مو با استفاده از سیر

0

گیگر :

در آقایان این مشکل اغلب ناشی از بالا رفتن سن و داشتن گرایش ژنتیکی به سمت الگوی طاسی مردانه است؛ درحالی که این موضوع می‌تواند در مورد خانم‌ها کاملاً متفاوت باشد. امروزه درک علل اصلی این مشکل امر مهمی به شمار می‌رود. دارو‌های خانگی زیادی وجود دارد که می‌توانند به سالم‌تر شدن مو کمک کرده و از ریزش آن جلوگیری کنند. اگر شما برای درمان ریزش مو‌های خود به فکر روش‌های طبیعی هستید، سیر می‌تواند یکی از مؤثرترین روش‌ها باشد.

تحقیقات در مورد رابطه بین سیر و موی سر چه می‌گویند؟
با توجه به تحقیق منتشر شده در یک مجله هندی با موضوع امراض پوستی، مصرف موضعی ژل سیر بر روی پوست سر می‌تواند به رشد موهای جدید در مناطق کم پشت کمک کند. سیر حاوی گوگرد و سلنیم است که با تغذیه فولیکول پوست و موی سر، ساختار ساقه مو را تقویت می‌کند.

بنابراین چگونه سیر به ما در جلوگیری از ریزش مو کمک می‌کند؟
همان طور که می‌دانید سیر با خواص ضد باکتریایی می‌تواند باعث جلوگیری از رشد میکروب‌ها و عفونت‌های قارچی پوست سر شود. علاوه بر آن سیر باعث از بین بردن انگل‌هایی می‌شود که می‌توانند اثرات بدی را بر روی پوست سر شما بگذارند.
همچنین کاربرد موضعی سیر می‌تواند به درمان خارش سر، حذف سموم و آلودگی‌های پوست سر و در نتیجه ترویج رشد مو‌های جدید کمک کند.

نحوه استفاده از سیر برای درمان ریزش مو
۱- روغن طبیعی سیر
آیا تاکنون از روغن سیر برای درمان ریزش مو استفاده کرده‌اید؟ اگر شما نیز از ریزش مو رنج می‌برید حتماً یک بار روغن سیر را امتحان کنید، زیرا تحقیقات نشان داده است که روغن سیر در درمان ریزش مو بسیار موثر است. برای درست کردن روغن طبیعی سیر تنها کاری که باید انجام بدهید این است که سیر را در قطعات کوچک خرد کرده سپس در روغن زیتون بریزید و بگذارید که به مدت یک یا دو هفته در آن باقی بماند. به منظور جلوگیری از خراب شدن این ترکیب، آن را در یخچال نگه دارید.
۲- مکمل سیر
شما به راحتی می‌توانید این مکمل را از داروخانه‌ها تهیه کنید. دوز ایده‌آل برای مصرف، یک مکمل در روز است. دقت کنید که مصرف شما بیشتر از این دوز نباشد.
۳- سیر تازه در نرم‌کننده
یکی دیگر از روش‌های ساده، استفاده از سیر در نرم‌کننده مو است.
۴- سیر خام
روش دیگری که برای تحریک رشد مو بسیار موثر است، استفاده مستقیم از خود سیر خام است؛ به طوری که از خود سیر به طور موضعی بر روی قسمت‌های کم پشت سر استفاده شود.

cover

پاسخ دهید