درمان نابینایی ناشی از بیماری آب سیاه میسر شد

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از آستان، افرادی که عصب بینایی چشم شان به دلیل ابتلای به گلوکوم یا آب سیاه دچار مشکل شده است و در بینایی ضعف دارند با تحریک کردن مغز تا حد زیادی بینایی شان ترمیم می شود و این روش یک راه نویدبخش برای ترمیم و توانبخشی بیمارانی است که از نابینایی رنج می برند.

محققان دانشگاه «اتو فون گریک ماگدبورگ» در تحقیقاتشان به این نتایج علمی دست یافتند؛ تقریباً از دست دادن بینایی به علت گلوکوم یا آب سیاه غیر قابل برگشت بود زیرا در این بیماری آسیب جدی به عصب بینایی وارد می شد.

اما در عصر کنونی با پیشرفت تکنولوژی های فراوان چند مرکز کارآزمایی بالینی در تحقیقات خود نشان دادند که تحریک مغز با صورت متناوب بر فعال سازی چشم تاثیر دارد و افرادی که در اثر ابتلای به آب سیاه نابینا شده اند با این روش چشمان شان ترمیم می شود.

بیماران بهبود یافته نه تنها از بازگشت بینایی احساس رضایت دارند بلکه کیفیت زندگی شان نیز ارتقا یافته است زیرا آنها می توانند علاوه بر رسیدگی به امور روزمره زندگی شان مطالعه کنند و سطح کیفی زندگی شان را افزایش دهند.

تحریک مغز برای بازگشت بینایی بیماران مبتلا به گلوکوم یک روش کاملا بی خطر است که در بازگرداندن بینایی پس از آسیب به عصب چشم بسیار موثر عمل می کند.

در یک مطالعه انجام شده در سه مرکز بالینی در آلمان 82 بیمار که در اثر گلوکوم عصب بینایی شان ضعیف شده بود تحت این درمان غیرتهاجمی قرار گرفتند. که طی یک دوره دو هفته ای 45 نفر از این بیماران دیدشان ترمیم شد.

همچنین این روش غیر تهاجمی برای افرادی که به دلیل ناهنجاری های مادرزادی، نوروپاتی نوری ارثی یا آتروفی عصب بینایی شان را از دست داده اند موثر است.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید