دره ی من چه سبز بود: معرفی بازی Valley و سیستم مورد نیاز برای اجرای آن بر روی پلتفرم PC

0

دره ی من چه سبز بود: معرفی بازی Valley و سیستم مورد نیاز برای اجرای آن بر روی پلتفرم PC

معمولاً استفاده از زاویه ی دوربین اول شخص در بازی های کامپیوتری برای بسیاری از بازیبازان تداعی کننده ی آثار شوتر اول شخص است. با این حال شاید بسیاری از آثاری که از این زاویه ی دوربین برای روایت داستان و پیش بردن گیم پلی خود بهره می گیرند را به هیچ وجه نتوان در سبک شوتر اول شخص طبقه بندی نمود. آثاری که از میان تازه ترین نمونه ی آن ها می توان به بازی دره یا Valley اشاره کرد. بازی کامپیوتری جدیدی که به دست سازندگان بازی Slender: The Arrival (اعضای استودیو Blue Isle) در دست تولید بوده و امکان تجربه کردن آن به زودی در اختیار علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری قرار خواهد گرفت.

بازی دره اثری است ماجرایی که گیم پلی آن از زاویه ی دوربین اول شخص روایت می شود و رویداد های داستانی این اثر در دره ای خرم و سر سبز جریان دارد. با وجود این که تا روز انتشار بازی دره زمان آن چنان قابل توجهی باقی نمانده است، اما هنوز از جزییات بخش داستانی این بازی اطلاعات چندان گسترده ای در دست نیست و در حال حاضر این نکته آن چنان روشن به نظر نمی رسد که تجربه کنندگان بازی دره در طول مراحل این بازی قرار است چه قصد و هدف خاصی را دنبال کنند یا این که در پی انجام چه کار ویژه ای خواهند بود. با این حال به نظر می رسد که بخش مهمی از گیم پلی بازی دره بر امر جستجو و کند و کاو در کنج و کنار همان دره ای استوار شده است که لوکیشن اصلی این بازی را تشکیل می دهد. در این میان آن چه که بیش از همه در گیم پلی این بازی برجسته به نظر می رسد وجود زره ویژه ای است که با نام L.E.A.F شناخته می شود و در طول تجربه ی بازی دره توانایی های گوناگونی را در اختیار بازیباز قرار می دهد.   

 valley1

از جمله ویژگی های قابل توجه زره L.E.A.F این است که وجود آن به بازیباز این توانایی را می دهد که بتواند با سرعت فراوانی در طول محیط بازی دره به حرکت در بیاید و در عین حال پرش های بسیار بلندی را از روی موانع پیش رو به انجام رساند. اما ویژگی مهم تری که این زره منحصر به فرد از وجود آن برخوردار است امکان دستکاری کردن ساز و کار اصلی مربوط به مرگ و زندگی است. به این معنی که در طول تجربه ی بازی دره بازیباز قادر است تا زندگی تمامی موجودات زنده ای که در محیط این بازی مشاهده می کند را از آن ها گرفته و در عین حال به آن دسته از موجوداتی که زندگی خود را از دست داده اند و مرگ را در آغوش گرفته اند، زندگی دوباره ای اهدا نماید. با این حال هنوز به طور دقیق مشخص نیست که قابلیت زندگی بخشیدن به سایر موجودات زنده ی حاضر در دره یا گرفتن زندگی آن ها قرار است چه نقش ویژه ای را در گیم پلی این بازی ایفا نماید. البته این بخش از بازی دره و وجود قابلیت دو گانه ی مبتنی بر مرگ و زندگی در بخش گیم پلی آن، نگارنده را به یاد بازی Singularity می اندازد که از قابلیت نسبتاً مشابهی در بخش گیم پلی خود بهره می برد و این امکان را به بازیباز می داد تا بتواند مبحث زمان را دستکاری نماید.

 valley2

در واقع قابلیت بخشیدن زندگی به موجودات زنده ی حاضر در بازی دره یا امکان گرفتن زندگی آن ها ، در ظاهر امر شباهت فراوانی به قابلیت دستکاری زمان در بازی Singularity دارد و شاید ساز و کاری مشابه با اثر مذکور در گیم پلی بازی دره داشته باشد. به هر حال تا کنون تنها نکته ای که در رابطه با این بخش از قضیه در بازی دره (توسط سازندگان این بازی) روشن گردیده این است که با هر بار مردن بازیباز در محیط این بازی موجودات زنده ی بیشتری در این دره مرگ را تجربه خواهند کرد و به نظر می رسد که یکی از اعمال بالقوه ای که توسط تجربه کنندگان بازی دره از قابلیت انجام بر خوردار است، بخشیدن زندگی دوباره به همین موجودات در مرگ خفته خواهد بود. از سوی دیگر وجود زره L.E.A.F امکان استفاده از چنگکی مشابه چنگک بتمن را هم به بازیباز می دهد که توسط آن قادر به عبور از موانع پیش رو خواهد بود. در مجموع قابلیت های این زره ویژه در طول گیم پلی بازی دره از امکان ارتقا بر خوردار هستند و انتظار می رود که ارتقا یافتن تدریجی قابلیت های زره L.E.A.F در طول بازی دره بتواند عمق بیشتری را به گیم پلی این اثر بیافزاید. گفتنی است که بازی دره (Valley) در تاریخ 24 اوت (August) سال جاری میلادی برای سه پلتفرم کامپیوتر های خانگی ، کنسول پلی استیشن 4 و کنسول اکس باکس وان عرضه خواهد گردید. ضمن این که برای آگاهی یافتن از امکان نصب یا عدم نصب نسخه ی PC از بازی دره بر روی سیستم های کامپیوتری تحت اختیار خود می توانید بخش پایانی متن پیش رو را از نظر بگذرانید.     

 valley3

حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی Valley (دره) بر روی پلتفرم PC :

 

 • سیستم عامل :  Windows 7 or newer
 • پردازنده :  o 3.0 + GHZ dual core
 • کارت گرافیک :  GTX 650 or better , Radeon HD 7770 or better
 • حافظه ی رم :  8 گیگا بایت
 • فضای مورد نیاز برای نصب :  5 گیگا بایت
 • نسخه ی دایرکت اکس :  Direct X Version 10

 

سیستم پیشنهادی برای اجرای بازی Valley (دره) بر روی پلتفرم PC :

 

 • سیستم عامل :  Windows 7 or newer
 • پردازنده :  o 3.0 + GHZ quad core
 • کارت گرافیک :  GTX 660 or better , Radeon HD 7870 or better
 • حافظه ی رم :  16 گیگا بایت
 • فضای مورد نیاز برای نصب :  5 گیگا بایت
 • نسخه ی دایرکت اکس :  Direct X Version 11

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید