درگاه هیبریدی سامسونگ برای استفاده از هر دو حافظه ی UFS و MicroSD

0

درگاه هیبریدی سامسونگ برای استفاده از هر دو حافظه ی UFS و MicroSD

اگر اخبار روزهای گذشته را دنبال کرده باشید، احتمالا شاهد خبر معرفی اولین کارت های حافظه ی UFS جهان از سوی کمپانی سامسونگ بوده اید. حافظه های معرفی شده از سرعت بسیار بالایی همانند حافظه های SSD برخوردار هستند و حتی از سریع ترین میکرو اس دی ها حدود 3 الی 5 برابر سرعت بیشتری دارند. در واقع میتوان گفت حافظه های UFS قطعا انقلابی را در زمینه ی حافظه ی جانبی گوشی های موبایل ایجاد کرده اند. اما حافظه های UFS با درگاه های میکرو اس دی سازگار نیستند و دارای یک شیار به خصوص هستند. بنابراین در حال حاضر هیچ دستگاهی با آنها سازگار نیست. طبق خبر منتشر شده از سوی سامسونگ، این کمپانی درگاهی به خصوص را برای استفاده از هر دو نوع حافظه های UFS و میکرو اس دی طراحی کرده است.

 سرعت بسیار بالا و مصرف انرژی کم حافظه های UFS قطعا آینده ی حافظه های قابل جداسازی را در دستگاه های قابل حمل رقم خواهد زد. اما سوالی که اینجا مطرح است، آیا تمامی گوشی های هوشمندی که در آینده وارد بازار خواهند شد، دست کم در مورد مدل های پرچمدار، از حافظه های UFS پشتیبانی خواهند کرد یا خیر. سرنوشت حافظه های میکرو اس دی به چه ترتیب خواهد شد و آیا میکرو اس دی ها به فراموش سپرده خواهند شد؟ با بیانیه ی جدیدی که سامسونگ منتشر کرده است، به پاسخ این سوالات میرسیم و خیال کاربران راحت میشود.

همان طور که گفته شد، حافظه های UFS با درگاه فعلی کارت های میکرو اس دی سازگار نیستند. اما سامسونگ و چندین همکار دیگر این کمپانی، درگاهی جدید را طراحی کرده اند که قادر به پذیرش هر دو نوع حافظه ی UFC و میکرو اس دی است. این بدین معناست که برای استفاده از حافظه ی UFS اجباری نیست و کاربر میتواند به انتخاب خود از حافظه های UFS یا میکرو اس دی های فعلی استفاده کند. این خبر برای کاربرانی که در حال حاضر دارای کارت میکرو اس دی به خصوص با ظرفیت بالا هستند مطمئنا خبر خوشایندی است.

 البته به هر حال این بدین معناست که هیچ دستگاه قابل حملی که در حال حاضر در بازار موجود است، قادر به پشتیبانی از حافظه های UFS نخواهد بود و این خبر فقط در مورد دستگاه هایی که در آینده معرفی خواهند شد صدق میکند. طبق گفته ی سامسونگ: “کارت های حافظه ی جدید UFS با درگاه کارت های میکرو اس دی فعلی سازگار نیستند. هر چند ما درگاه جدیدی را طراحی کرده و توسعه داده ایم که از هر دو نوع استاندارد حافظه ی میکرو اس دی و UFS پشتیبانی میکند. ما در حال همکاری با چندین همکار فعال در این صنعت هستیم تا دستگاه هایی که در آینده معرفی خواهند شد، به این نوع درگاه مجهز شوند.”

در حال حاضر هنوز نمیتوان به طور قطعی گفت که کدام دستگاه به عنوان اولین مدل از حافظه های UFS پشتیبانی خواهد کرد اما محتمل ترین پیش بینی این است که گلکسی نوت 7، که حدود 20 روز دیگر معرفی خواهد شد، به عنوان اولین دستگاه سازگار با حافظه های UFS وارد بازار خواهد شد. نظر شما در مورد این اقدام سامسونگ چیست؟

 

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید