درگذشت مدیر عامل سابق اینتل در ۷۹ سالگی

0

درگذشت مدیر عامل سابق اینتل در ۷۹ سالگی

اینتل درگذشت مدیر عامل سابق خود را در سن ۷۹ سالگی تائید کرد. اندرو استفان گرو که با نام اندی گرو در این کمپانی شناخته می شود، روز دوم سپتامبر سال ۱۹۳۶ در بوداپست مجارستان چشم به جهان گشود. خانواده وی پس از انقلاب مجارستان در سال ۱۹۵۶ از مرز اتریش به سمت امریکا حرکت کردند و در سال ۱۹۵۷ در حالی که اندی ۲۱ ساله بود، به امریکا رسیدند. اندی گرو در هشت سالگی شاهد قتل عامل ۵۰۰ هزار یهودی ساکن در مجارستان به دست ارتش نازی بودند و خانواده وی یکی از نجات یافتگان قتل عام به شمار می روند.

 

اندرو استفان گرو در سال ۱۹۵۷ با Eva Kastan آشنا شد و یک سال بعد با یکدیگ ازدواج کردند. ازدواج گرو سرآغاز فصل جدیدی در زندگی وی بود تا در اولین قدم به تحصیل در دانشگاه بپردازد. وی در سال ۱۹۶۰ مدرک لیسانس شیمی از کالج نیویورک دریافت کرد و سه سال بعد با مدرک دکترای شیمی به دوران تحصیل خود خاتمه داد. اولین شغل رسمی اندی پس از اتمام دوره تحصیل در شرکت FairChild Semiconductor به عنوان محقق بود. چهار سال بعد به عنوان دستیار مدیر توسعه به جایگاه بالاتری در شرکت FairChild دست یافت.

 

اندی گرو و بیل گیتس

 

علاقه فراوان وی به نیمه هادی ها و همزمانی با انقلاب میکرو کامپیوتر ها در دهه ۷۰ میلادی، اولین کتاب دانشگاهی اندرو گرو با نام “فیزیک و فناوری تجهیزات نیمه هادی”  به چاپ رسید. در سال ۱۹۶۸ پس از جدایی اندرو از کمپانی FairChild، با پیشنهاد اینتل روبرو شد و تا درجه مدیر عاملی در این شرکت پیش رفت. شیوه متفاوت مدیریت اندرو و تاثیر وی در اینتل، عنوان مدیر برتر سال ۱۹۹۷ را برای وی به ارمغان آورد. اندرو گرو از سال ۲۰۰۰ به بیماری پارکینسون مبتلا بود و در نهایت در تاریخ ۲۱ مارس ۲۰۱۶ در منزل شخصی خود درگذشت.

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید