در آیفون 7 هم خبری از پنل‌های AMOLED نیست!

0

iphone-6s-gaming

با معرفی اپل واچ دیدیم که سامسونگ و اپل برای استفاده از نمایشگر AMOLED در این گجت هوشمند به توافق رسیدند. این را می‌توان اولین گام اپل برای استفاده از پنل‌های AMOLED دانست، همین مسئله باعث‌شد کاربران این تصور را داشته باشند که در نسخه بعدی آیفون نیز شاهد استفاده از پنل‌های AMOLED باشیم، مطمئنا آیفون با استفاده از این نوع پنل می‌تواند عمق رنگ و کنتراست بیشتری را داشته‌ باشد و دلرباتر شود، اما طولی نکشید که Ming-Chi Kuo، تحلیل‌گر و پیش‌گوی محصولات اپل که تاکنون پیش‌بینی‌هایش درست از آب درآمده‌اند، خط بطلانی بر این رویا بکشد.

Ming-Chi Kuo بیان کرده است که اپل برای آیفون 7 از پنل‌های AMOLED استفاده نمی‌کند، دلیل این گفته او سفارش 4 میلیارد دلاری فاکسکان به یک کارخانه تولیدکننده صفحه‌نمایش برای ساخت پنل‌های LTPS است، این میزان صفحه‌نمایش نیاز اپل را تا سال 2018 تامین می‌کند، اپل با سرمایه‌گذاری روی پنل‌های IPS نشان‌داد فعلا قصد مهاجرت به پنل‌های OLED را ندارد.

مطمئنا این خبر برای دوست‌داران آیفون بسیار غم انگیز است، اما یک نکته را نباید فراموش کرد؛ تا زمان رونمایی از آیفون 7 حدود یک‌سال زمان باقی‌مانده است، پس ممکن است همه‌چیز تغییر پیدا کند.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید