در اولویت قرار داشتن سلامت برای دولت، فرصت مغتنمی برای سرمایه گذاری در ایران

0

وزیر بهداشت گفت: با توجه به اینکه یکی از اولویت های دولت جمهوری اسلامی ایران، حوزه سلامت است، فرصت مغتنمی برای سرمایه گذاری در ایران فراهم شده است.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ؛
؛ سید حسن هاشمی وزیر بهداشت در همایش بین المللی سرمایه گذاری در حوزه سلامت که از صبح امروز در تهران در حال برگزاری است اظهار کرد : در پنل های این همایش ،در مورد بسته های 6 گانه  سرمایه گذاری در حوزه سلامت توضیحات مفصلی ارائه می شود.
 
وی با بیان اینکه یکی از اولویت های دولت جمهوری اسلامی ایران، حوزه سلامت است، افزود:  فرصت مغتنمی برای سرمایه گذاری در ایران فراهم شده اما مهمترین مشکلات سرمایه گذاران خارجی، عدم وجود زیرساخت های مناسب در استفاده از شرکای داخلی است.
 
 هاشمی خطاب به مهمانان خارجی حاضر در همایش گفت: بخشی از زیرساخت ها توسط تحریم، تخریب شد و ساختن آن نیاز به زمان دارد  امیدوارم در کوتاه ترین زمان با همت شما و حمایت های دولت و وزارت بهداشت شرکای داخلی خوبی پیدا کنید.
 
وزیر بهداشت در پایان گفت: اگر سرمایه گذاران خارجی بتوانند روابط خود با شرکای داخلی را بازسازی کنند، در یک اقدام مشترک برد-برد می توان از فرصت سرمایه گذاری و همچنین رفع بخشی از نیازهای کشور در حوزه سلامت بهترین استفاده را کرد.

وی با بیان اینکه دولت مسئولیت سرمایه گذاری خارجی را بر عهده دارد،  گفت: سرمایه گذاری خارجی در 6 حوزه اعم از بیمارستان، تصویر برداری ، آزمایشگاه، مراکز جامع خدمات بیماران سرطانی، بیمارستان دهان و دندان و مراکز ارایه دهنده خدمات دیالیز است.

هاشمی افزود: 570 بیمارستان از 900 بیمارستان موجود در کشور دولتی هستند بنابراین خریدار عمده در حوزه سلامت دولت است.
 
انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید