در ایالت نیوجرسی آمریکا اگر در هنگام راه رفتن با گوشی خود کار کنید جریمه و حتی زندانی خواهید شد!

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، بر این اساس افرادی که در محیط‌ های عمومی در هنگام راه رفتن از گوشی همراه خود استفاده نمایند، بر اساس مکانی که در حال تردد از آن هستند با مجازاتی از قبیل پرداخت 50 دلار جریمه نقدی تا 15 روز حبس تعزیری روبه‌رو خواهند شد. شورای مرکزی ایالت نیوجرسی معتقد است که وضع چنین قوانینی با هدف جلوگیری از آسیب و اتفاقات ناگوار ناشی از عدم توجه کافی به محیط اطراف در اثر کار با گوشی همراه صورت گرفته است.

با توجه به گزارش سال 2013 از دانشگاه ایالتی اوهایو؛ در سال 2010 بیش از 1500 نفر به دلیل بی‌دقتی در راه رفتن و تمرکز بر گوشی تلفن همراه خود و همچنین ایجاد جراحت در بخش اورژانس مراکز درمانی تحت درمان قرار گرفته‌اند. این لایحه توسط دموکرات ارشد Assemblywoman با شعار جلوگیری از ایجاد خطر برای دیگران در راه و یا هر کسی که در حال راه رفتن پیام ارسال کند را باید تنبیه کنیم ارائه گردیده است.

ناگفته نماند که طی چند سال اخیر تعداد افرادی که بر اثر پیام دادن در هنگام راه رفتن در نیوجرسی با سانحه روبه‌رو شده‌اند رو به فزونی گذاشته است، از این رو کمپین‌هایی نیز در جهت جلوگیری از این اقدام در گوشه‌هایی از شهر تشکیل شده که با نصب بنرهای هشدار دهنده در جهت اصلاح فرهنگ استفاده از تلفن همراه اقدام می کنند.

گفتنی است که اگرچه طی سال‌های اخیر تعداد سوانحی که به دلیل استفاده راننده از تلفن همراه به وقوع پیوسته در سطح جهانی کاهش یافته است، با این حال وقوع حوادثی که استفاده از تلفن همراه عابران پیاده اصلی‌ترین دلیل آن بوده به طرز قابل توجهی افزایش پیدا کرده است. در هر حال هنوز تاریخی دقیقی برای رأی‌گیری در رابطه با این لایحه نعیین نگردیده، زیرا برخی معتقدند که وضع چنین قوانینی می‌تواند حریم خصوصی افراد را با خطر محدودیت مواجه کند.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید