در این بازی جالب جاروکشی و تمیزکاری را تمرین کنید!

0

در این بازی جالب جاروکشی و تمیزکاری را تمرین کنید!

شاید شما هم جزو همان دسته از افرادی باشید که این جمله را در طول روز بسیار از زبان مادر خود می شنوند: “آخه این چه وضعشه بچه؟! چرا اتاقت رو تمیز نمی کنی؟” اگر اوضاع به همین ترتیبی است که ذکر آن رفت، احتمالاً تا کنون بار ها به این فکر افتاده اید که دست از تنبلی بردارید و به تمیز کردن اتاق خود بپردازید. اما موضوع این جاست که به احتمال فراوان شما هم در طول زندگی خود نظیر بسیاری از هم سن و سال هایتان تا کنون دست به سیاه و سفید نزده اید و از این رو احتمالاً نمی دانید که چگونه باید جارو را به دست گرفت یا به چه ترتیبی می توان توسط یک تی مرطوب زمین را تمیز کرد. اگر این گونه است شاید بازی Visceral Cleanup Detail بتواند به شما کمک کند و راه و رسم تمیز کاری را نشان تان دهد!

در بازی Visceral Cleanup Detail هیچ نیازی نیست که اسلحه ای به دست گرفته و گروهی بخت برگشته را لت و پار کنید. در واقع عده ای پیش از شما این کار را انجام داده اند و هدف شما در طول بازی رفع و رجوع کردن خرابی و کثیف کاری هایی است که آن ها به بار آورده اند. در این بازی شما نقش نظافتچی بی تجربه و تازه کار یک ایستگاه فضایی بزرگ را بر عهده خواهید داشت. ایستگاهی درندشت و پر وسعت که پیش پای شما مورد هجوم موجودات بیگانه ی فضایی قرار گرفته است و به همین دلیل به هر گوشه ای از آن که می نگری جز خرابی و کثیف کاری چیز دیگری نمی بینی. بدن های تکه تکه شده ی فضایی ها و انسان ها ، جوی خونی که همه جا را فرا گرفته و خرابی و در هم ریختگی همه جانبه ای که در هر سو به چشم می خورد تنها بخشی از مواردی است که شما در این سفینه ی فضایی با آن سر و کار خواهید داشت. تنها سلاح شما برای مقابله با این مشکلات نیز ابزار های آشنای نظافت نظیر سطل آب، جارو، تی ابری و مواردی از این دست است که به کمک آن ها باید تنها وظیفه ی خود در طول بازی که همانا تمیز کردن و برق انداختن تمامی گوشه و کنار سفینه ی فضایی مذکور است را به نحو احسن انجام دهید.

 visceral-cleanup-detail-1

قطعاً جاروکشی زحمت بیشتری نسبت به تیراندازی خواهد داشت!

 

البته ابزار های نظافت در بسیاری موارد پاسخگو نیستند و شما مجبورید برای انجام برخی خدمات نظافتی خود از دست هایتان استفاده نمایید (البته نگران آلوده شدن دست های خود نباشید چون در طول تمامی مراحل این بازی دستکش به دست دارید!). به عنوان مثال برای جابجایی اجسام، دور ریختن اعضای تکه تکه شده ی بدن قربانیان، تعویض ابزار های کهنه و شکسته با موارد نو، جمع آوری خرت و پرت های مربوط به جعبه های کمک های اولیه و پر کردن دوباره ی آن ها ، ترمیم نقاط اصابت گلوله ها به در و دیوار و همچنین انجام سایر مواردی از این دست شما بی برو برگرد ناچار به استفاده از دست های خود خواهید بود. البته در هنگام نظافت گوشه و کنار ایستگاه فضایی مذکور باید حسابی حواس خود را جمع کنید تا مبادا مجبور به دوباره کاری شوید. چرا که ممکن است پیش تر کل فضای یک اتاق را تمیز کرده باشید اما با برخورد به سطل زباله ای که در گوشه ی اتاق قرار گرفته و واژگون کردن ناگهانی آن ناچار شوید کار خود را از نو آغاز نمایید. همچنین در هنگام تمیز کردن زمین نیز باید حواستان به این موضوع باشد که مبادا با حرکت از نقاط خون آلود به نقاط تمیز، رد خون را به جاهای تمیز شده انتقال ندهید.

 visceral-cleanup-detail-2

پیش از ورود بازی Visceral Cleanup Detail به بخش Early Access استیم سازندگان این بازی دو نسخه ی جانبی برای آن طراحی کرده بودند که هر دوی آن ها ساختار بسیار جالبی داشتند. در نسخه ی Viscera Cleanup Detail: Shadow Warrior شما باید در مرحله ی نخست بازی Shadow Warrior ظاهر شده و به تمیز کاری طوفان و جوی خونی می پرداختید که شخصیت نخست بازی پیش از شما به پا کرده و به راه انداخته بود. از سوی دیگر در بازی Viscera Cleanup Detail: Santa’s Rampage شما باید به قطب شمال و مقر اصلی بابا نوئل سفر می کردید تا حاصل دیوانگی او را تمیز کنید. چرا که او به شکل ناگهانی مجنون شده و تمامی مستخدمان خود (از جمله الف ها و گوزن های سورتمه کش مشهورش) را از دم تیغ گذرانده بود! خبر خوب برای هواداران این دو نسخه این است که هر دوی آن ها در نسخه ی نهایی بازی Viscera Cleanup Detail وجود خواهند داشت.

 

بازی Visceral Cleanup Detail از سال گذشته در شبکه ی Early Access به سر می برد و اکنون تنها یک هفته است که با خروج از این بخش به شکل رسمی برای پلتفرم PC منتشر شده است. در طول حضور در بخش Early Access سازندگان این بازی به مرور وسایل نظافت جدیدی را به بازی خود افزودند و حتی بخش چند نفره ی آنلاین و همکاری دو نفره به شکل تقسیم صفحه (Split Screen) را نیز به ساختار گیم پلی بازی خود اضافه کردند تا علاقمندان به امر نظافت بتوانند همراه با دوستان خود و به شکل گروهی به تمیز کاری نقاط مختلف ایستگاه فضایی در هم ریخته و زیر و رو شده ی کذایی بپردازند. اگر چه انجام این بازی می تواند در تشویق گیمر های تنبل به تمیز کردن اتاق هایشان موثر باشد اما پیشنهاد می شود که به هنگام تجربه کردن این بازی حتماً یک سطل خالی بزرگ کنار دست خود داشته باشید. چون ممکن است با دیدن این همه خون و در هم ریختگی و کثیف کاری، ناخوداگاه دلتان به هم بخورد و خدای ناکرده فرش خانه را کثیف کنید! البته جدا از شوخی باید به این نکته اشاره کرد که قطعاً انجام بازی Visceral Cleanup Detail می تواند تجربه ای جالب توجه و منحصر به فرد را برایتان رقم بزند. تجربه ای که تا کنون در دنیای بازی های کامپیوتری و در بین آثار شبیه ساز نظیر آن را کمتر مشاهده کرده بودیم.

در نظرسنجی بهترین تلفن هوشمند سال 2015 به انتخاب کاربران وب سایت سخت افزار شرکت کنید! برای ثبت رای و آگاهی از روند اجرای مسابقه می توانید از صفحه ویژه این مسابقات دیدن کنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید