در بازی GTA V به سریع ترین ابر قهرمان دنیا تبدیل شوید!

0

در بازی GTA V به سریع ترین ابر قهرمان دنیا تبدیل شوید!

در طی سال های اخیر اگر چه شاهد ساخته شدن بازی های بسیار خوبی در دنیای بازی های کامپیوتری بودیم، اما شاید بسیاری از علاقه مندان به شخصیت های ابر قهرمانی و ابر قهرمانان سرشناس حاضر در کتاب های مصور چندان با این موضوع هم عقیده نباشند. در واقع به غیر از شخصیت بتمن که در قالب مجموعه بازی های Batman Arkham استودیو راک استدی موفق شد به شکل بسیار شایسته ای هواداران خود در دنیای بازی های کامپیوتری را راضی نماید، سایر ابر قهرمانان حاضر در کتاب های مصور نتوانستند در دنیای بازی های کامپیوتری آن چنان که باید خودی نشان دهند و حضور رضایت بخشی در بازی های کامپیوتری ریز و درشت سال های اخیر داشته باشند. اما طی این مدت همواره شاهد این نکته بوده ایم که هر کجا بازی های کامپیوتری نتوانستند آن گونه که باید به وظایف خود عمل نمایند، ماد های مستقل جبران مافات نموده و جور آن ها را کشیده اند. در واقع شاید بتوان گفت که علاقه مندان به شخصیت های ابر قهرمانی حاضر در کتاب های مصور، در طی سال های اخیر از ماد های مستقل و غیر رسمی ساخته شده برای بازی های کامپیوتری غیر ابر قهرمانی بسیار بیشتر از خود بازی های کامپیوتری ابر قهرمانی راضی بوده اند.

 

 

یکی از بازی هایی که در طی یک سال اخیر میزبان بسیاری از شخصیت های شاخص ابر قهرمانی در قالب ماد های مختلف بوده است بازی GTA V است که می توان گفت میزبانی بسیار موفقی را هم از این شخصیت ها به انجام رسانده است. پس از حضور شخصیت هایی نظیر هالک و مرد آهنی (Iron Man) در بازی GTA V ، اکنون نوبت به یکی دیگر از ابر قهرمانان شاخص کتاب های مصور رسیده است تا با حضور خود در قالب یک ماد جدید، تجربه ی گشت و گذار در شهر لوس سانتوس را برای علاقه مندان به بازی GTA V جذاب تر از قبل گرداند.

 flash1

این شخصیت جدید ، سریع ترین ابر قهرمان حاضر در کتاب های مصور یعنی Flash است که در قالب ماد GTA V – The Flash script mod گام به نسخه ی PC از بازی GTA V نهاده است. این ماد جدید توسط یکی از ماد سازان مشهور (و محبوب) دنیای بازی های کامپیوتری یعنی JulioNIB ساخته شده که پیش از این نیز سابقه ی ساخت ماد های جالب دیگری را برای بازی GTA V در کارنامه ی خود به ثبت رسانده است. در این میان تجربه ی جدید این ماد ساز سرشناس را شاید بتوان بهترین هدیه برای علاقه مندان به شخصیت Flash در دنیای بازی های کامپیوتری قلمداد کرد. چرا که این ابر قهرمان سر شناس با تمامی توانایی های شناخته شده ی خود در ماد GTA V – The Flash script mod حضور دارد. به عبارت بهتر علاقه مندان به شخصیت فلش می توانند با نصب ماد مذکور بر روی نسخه ی PC از بازی GTA V ، کنترل او را با همان شکل و شمایل آشنا و با همان سرعت برق آسا در شهر لوس سانتوس بر عهده بگیرند. در این میان علاقه مندان به شخصیت فلش به طور حتم با پدیده ای به نام حرکات آهسته یا Slow Motion به خوبی آشنا هستند. در واقع این ابر قهرمان نام آشنا به قدری سریع می دود و در طول محیط پیرامون خود حرکت می کند که باید شکل کامل حرکات او را در حالت آهسته به تماشا نشست. ویژگی جالبی که در ماد GTA V – The Flash script mod نیز وجود دارد. البته حرکات آهسته ی فلش از طریق منوی این ماد قابل غیر فعال شدن هستند و به این ترتیب می توان تمام حرکات او در طول محیط شهر لوس سانتوس را در همان حالت برق آسا به تماشا نشست. البته شخصیت فلش علاوه بر قابلیت حرکت سریع و حرکت فوق سریع در طول کوچه پس کوچه های شهر لوس سانتوس، از توانایی های دیگر خود نیز در ماد GTA V – The Flash script mod بهره می برد. به عنوان مثال یکی از حرکات مشهور شخصیت فلش قابلیت تولید گرد باد از طریق حرکت سریع به دور اجسام یا اشخاص موجود در محیط است که در این ماد جدید شاهد پیاده سازی دقیق آن هستیم. به عبارت بهتر شما می توانید در شهر لوس سانتوس با دویدن سریع به دور یک اتومبیل، در یک چشم بر هم زدن گرد باد سهمگینی را به دور آن ایجاد نمایید تا این شی سنگین را بلافاصله همچون پر کاهی به هوا بلند نماید. فرآیندی که به موجب استفاده از ماد GTA V – The Flash script mod بر روی اکثر اشیا و اشخاص حاضر در شهر لوس سانتوس قابل پیاده سازی خواهد بود. 

 flash2

شاید یکی از جذاب ترین کار هایی که می توان به کمک قابلیت های منحصر به فرد شخصیت فلش در شهر لوس سانتوس به انجام رساند، ربودن وسایل نقلیه ی پرنده ای نظیر هلی کوپتر ها باشد. به این ترتیب که به موجب بهره گیری از فوق پرش های بسیار بلند شخصیت فلش شما تنها کافی است تا موقعیت خود بر روی زمین را با مکان جای گیری هلی کوپتر ها در آسمان تنظیم نمایید و با یک پرش بلند خود را به آن ها رسانده و ادامه ی مراحل ربایش هلی کوپتر را به انجام برسانید. البته در این میان قابلیت دویدن بر روی دیوار ها هم می تواند در راه رسیدن به این هدف بسیار مفید باشد. قابلیتی که پیش از این نیز موردی مشابه با آن را در بازی Prototype هم مشاهده کرده بودیم. قابلیتی که بالا رفتن از آسمان خراش های سر به فلک کشیده ی شهر و پایین پریدن از آن ها را به فعالیتی بسیار جالب و هیجان انگیز در طول بازی تبدیل کرده بود. البته بنا بر تایید سازنده ی ماد GTA V – The Flash script mod به موجب نصب این ماد جدید بر روی نسخه ی PC از بازی GTA V ، قابلیت دویدن و بالا رفتن از تمامی دیوار های شهر لوس سانتوس برای علاقه مندان به شخصیت فلش فراهم نخواهد شد و در این میان برخی از دیوار های شهر وجود دارند که نمی توان از آن ها بالا رفت یا بر روی آن ها حرکت کرد (هر چند که بنا بر تایید سازنده ی این ماد تعداد آن ها به نسبت دیوار های قابل تسخیر شهر چندان قابل توجه نخواهد بود). در پایان باید به این نکته اشاره کرد که اگر چه ماد GTA V – The Flash script mod ماد بسیار جالبی برای تجربه کردن بر روی بازی GTA V به شمار می رود، اما نصب این ماد بر روی نسخه ی PC این بازی کار چندان راحتی نیست و به از سر گذراندن مراحل متعددی نیاز دارد. به عنوان مثال پیش از نصب این ماد باید حتماً نسبت به نصب Microsoft .NET Framework 4.5 ، –Visual C++ Redistributable Package for Visual Studio 2013 و Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015 (نسخه های 64 بیتی) اقدام نمایید و گذشته از آن آخرین نسخه از ابزار ScripthookVDotNet  را نیز بر روی سیستم کامپیوتری اجرا کننده ی این بازی نصب کنید. علاوه بر آن بهتر است پیش از نصب و اجرای این ماد جدید، کلیه ی ماد های نصب شده بر روی بازی GTA V غیر فعال گردند. به هر حال در دست گرفتن کنترل فلش در شهر لوس سانتوس قطعاً برای هواداران این ابر قهرمان شاخص کتاب های مصور (که البته به نسبت برخی از همتایانش از شهرت و آوازه ی کمتری برخوردار است) بسیار جالب و جذاب خواهد بود.         

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید