در بازی Mass Effect Andromeda شاهد وجود چه نوع تکنیک های گرافیکی خواهیم بود؟

0

در بازی Mass Effect Andromeda شاهد وجود چه نوع تکنیک های گرافیکی خواهیم بود؟

بی شک بسیاری از هواداران سه گانه ی Mass Effect اکنون سخت در انتظار انتشار نسخه ی جدید این مجموعه یعنی بازی Mass Effect Andromeda به سر می برند. اثری که به تازگی شاهد درز کردن اطلاعات تازه ای در رابطه با آن هستیم.

 

 

شاید بتوان گفت که تا این جای کار و پس از سپری شدن چندین ماه از اعلام ساخته شدن بازی Mass Effect Andromeda به طور رسمی، هنوز آن چنان که باید از سوی سازندگان این اثر اطلاعات چشمگیری از چند و چون این بازی در اختیار علاقه مندان آن قرار نگرفته است و در کنار این امر نمایش های ارائه شده از این بازی نیز چندان گسترده و کامل به نظر نمی رسد. با این حال هر از گاه شاهد انتشار اطلاعات مختلفی از بازی Mass Effect Andromeda از گوشه و کنار هستیم که اگر چه اکثر آن ها اطلاعاتی غیر رسمی به شمار می روند، اما با این حال در مواردی بسیار موثق و قابل اعتماد جلوه کرده اند. از جمله ی تازه ترین اطلاعات منتشر شده در رابطه با بازی Mass Effect Andromeda می توان به ویدئوی کوتاهی اشاره کرد که طی روز های اخیر شاهد انتشار آن در فضای مجازی بودیم. ویدیویی که خیلی زود به دست شرکت EA از منابع معتبر اینترنتی حذف شد و همین موضوع خود می تواند گواهی بر موثق و قابل اعتنا بودن آن باشد. در ویدیوی مذکور که مدت زمان آن حتی به یک دقیقه هم نمی رسد، به طور فهرست وار شاهد معرفی برخی افکت های گرافیکی به کار رفته در بازی Mass Effect Andromeda هستیم. در این میان می توان به وجود افکت هایی برای به تصویر کشیدن جرقه های شعله مانند و همچنین ایجاد فضایی مه آلود در پس زمینه ی برخی محیط های خارجی این بازی اشاره کرد که در تلفیق با افکت های مربوط به ریزش باران بسیار چشم نواز جلوه کرده و موجب غلظت بخشیدن به اتمسفر خاص حاکم بر فضا (که در نمایش مذکور در دل تاریکی شب رخ می داد) گردیده است. در کنار موارد یاد شده یکی دیگر از افکت های تصویری به نمایش در آمده در بازی Mass Effect Andromeda (که در ویدیوی مذکور شاهد وجود آن هستیم) بر روی ترسیم دود های گرده مانند متمرکز شده است. امری که در این ویدیوی کوتاه در قالب یک بمب سمی دستی نمود یافته بود. بمبی که توسط یکی از شخصیت های حاضر در بازی Mass Effect Andromeda فعال گردیده و با دود زهر آگینی که به شکل افشانه از درون آن بیرون می آمد موجبات زمین گیر شدن یکی از دشمنان او را فراهم آورد. گذشته از آن به نظر می رسد که در بازی Mass Effect Andromeda برای هر چه طبیعی تر جلوه دادن انفجار های موجود در این اثر و به تصویر کشیدن آن حجم غلیظ مورد نظر از دود های متصاعد شونده از نقطه ی انفجار همراه با نور پردازی گیرا و واقعی مرتبط با آن، از قابلیت FumeFX در کنار تکنیک گرافیکی تاثیر شهاب سنگی (که بیشتر برای ترسیم انفجار ها به کار می رود) استفاده شده است.  

 mass-efect-andromeda

با این حال موارد به نمایش در آمده در این ویدیوی کوتاه تنها تکنیک های گرافیکی موجود در بازی Mass Effect Andromeda را به تصویر نمی کشد و در کنار آن موارد موجود در این ویدیو به نکات کوچکی از گیم پلی این بازی نیز اشاره هایی داشته است. به عنوان مثال در صحنه ای از این نمایش شاهد استفاده از قابلیت جت پک هستیم. در واقع وجود جت پک در بازی Mass Effect Andromeda و استفاده از این وسیله در گیم پلی این اثر مدتی قبل در قالب اطلاعات غیر رسمی منتشر شده از بازی Mass Effect Andromeda مورد تایید قرار گرفته بود. اما اکنون به مدد وجود این ویدیوی کوتاه می توان نوع استفاده از جت پک در بازی Mass Effect Andromeda را هم به صورت عینی مشاهده نمود. بر این اساس به کمک جت پک شما می توانید به نقاط پر ارتفاع و غیر قابل دسترس نقشه نظیر سقف پایگاه های نظامی سرک کشیده و علاوه بر جستجوی افقی محیط بازی، فضای پیرامون خود را به شکل عمودی نیز زیر پا بگذارید. بر اساس اطلاعات رسمی منتشر شده از بازی Mass Effect Andromeda تا کنون وجود نکاتی نظیر قابل انتخاب بودن شخصیت نخست این بازی (در قالب زن یا مرد) ، سپری شدن داستان این اثر در کهکشان اندرومدا و در زمانی بسیار دور از رویداد های نسخه های پیشین این مجموعه و همچنین گسترش قابل توجه ویژگی های آشنای موجود در نسخه های پیشین سری Mass Effect نظیر تشکیل یک گروه منسجم برای مقابله با دشمنان ، جستجوی کهکشان و کشف سرزمین های جدید ، تعامل با یاران خودی و سایر موارد مشابه مورد تایید قرار گرفته است. در پایان باید به این نکته اشاره کرد که تا پیش از این قرار بر این بود که بازی Mass Effect Andromeda در پایان سال جاری میلادی برای سه پلتفرم PC ، PS4 و Xbox One عرضه شود. اما بنا بر اعلام اخیر شرکت EA و همچنین اعضای استودیو Bioware بازی Mass Effect Andromeda در بازه ی زمانی یک چهارم ابتدایی سال 2017 میلادی در اختیار علاقه مندان به این اثر قرار خواهد گرفت.         

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید