در جستجوی هویت از دست رفته (آشنایی با بازی The Dwarves و سیستم مورد نیاز برای اجرای آن)

0

در جستجوی هویت از دست رفته (آشنایی با بازی The Dwarves و سیستم مورد نیاز برای اجرای آن)

چندی پیش شاهد انتشار بازی We Are the Dwarves بودیم که در طول گیم پلی آن بازیبازان امکان کنترل کردن تعدادی دورف معدنچی و جنگجو را در اختیار داشتند. با این حال انتظارات موجود از بازی We Are the Dwarves در مجموع فرا تر از آن حدی بود که در گیم پلی این بازی به معرض دید علاقه مندان گذاشته شد. بر این اساس علاقه مندان به پادشاهان غار های زیر زمینی یعنی دورف ها پس از برآورده نشدن برخی از انتظارات خود از بازی We Are the Dwarves در انتظار بازی دیگری باقی مانده اند تا شاید بتوانند پتانسیل های از دست رفته ی این اثر را در قالب بازی جدید مورد انتظار خود احیا شده ببینند. بازی جدیدی که شاید بازی The Dwarves باشد.

 

بی شک مهم ترین وجه تمایز دو بازی The Dwarves وWe Are the Dwarves با یکدیگر در داستان این دو اثر نمود می یابد. داستان بازی The Dwarves بر اساس ماجرا های به تصویر کشیده شده در رمان پر فروشی به همین نام (اثر نویسنده ی آلمانی Markus Heitz) طراحی شده است و سازندگان این بازی در تلاش بوده اند تا جای ممکن به ماجرا های موجود در منبع اقتباس بازی خود وفادار باقی بمانند. در واقع بازی The Dwarves روایتگر سرگذشت یک دورف جوان به نام تانگدیل است که تمام دوران زندگی خود را در میان انسان ها سپری کرده و بر این اساس چیز زیادی از نحوه ی زندگی هم نوعان خود (سایر دورف ها) نمی داند. با این حال او از طریق مطالعه ی کتاب های مختلف با نکات فراوانی از قلمرو پنج پادشاهی دورف ها آشنا شده و برای کشف نکات تازه تری در این زمینه حسابی کنجکاو است. نکاتی که می تواند هویتی که در طول زندگی همواره در پی کسب آن بوده است را به او باز گرداند. به همین دلیل او سفر طولانی و پر ماجرایی را به یکی از مناطق مهم قلمرو پنج پادشاهی دورف ها یعنی سرزمین گیردلگارد آغاز می کند تا شخصاً با همنوعان خود و خلق و خوی آن ها آشنا شود. اما آشوب کلانی که گریبان سرزمین گیردلگارد را گرفته است موجب می شود تا سفر اکتشافی تانگدیل به سفری بسیار خطرناک و پر حادثه تبدیل گردد. در کل با توجه به اقتباس داستان بازی The Dwarves از رمانی که مخاطبان فراوانی در چهار گوشه ی دنیا دارد و همچنین با نظر به برخی دیالوگ های رد و بدل شده میان شخصیت های مختلف این بازی در نمایش های اخیر ارائه شده از این اثر، می توان امیدوار بود که بازی The Dwarves از داستانی جذاب و پر کشش برخوردار باشد.

 dwarves1

ساندگان بازی The Dwarves یعنی اعضای استودیو Kings Art در طول دوران فعالیت 15 ساله ی خود در دنیای بازی های کامپیوتری همواره توجه ویژه ای به شخصیت های افسانه ای موجود در ادبیات فولکلور اروپا نظیر دورف ها ، اورک ها ، الف ها ، نوم ها و امثال آن ها داشته اند. امری که در بازی The Dwarves نیز کاملاً مشهود به نظر می رسد

 

بازی The Dwarves اثری است در سبک نقش آفرینی که نمایی ایزومتریک را در اختیار مخاطبان خود قرار می دهد و از  ویژگی های تاکتیکی در بخش گیم پلی خود برخوردار است. به این معنی که در طول مبارزات این بازی، بازیباز در هر زمان دلخواه قادر به متوقف کردن روند گیم پلی این اثر و تعیین حرکات و استراتژی های بعدی خود در طول مبارزات خواهد بود. با این حال روند متوقف کردن گیم پلی در بازی The Dwarves به شکل اختیاری انجام می گیرد و در واقع سیستم مبارزات و گیم پلی این بازی در مجموع حالتی هم زمان خواهد داشت و بر خلاف برخی از عناوین نقش آفرینی تاکتیکی، از ساختار نوبتی بهره نمی برد. در بازی The Dwarves چیزی نزدیک به 15 قهرمان مختلف وجود دارد که هر کدام از آن ها از توانایی ها و قابلیت های ویژه و منحصر به فردی برخوردارند و از لحاظ سبک گیم پلی با سایر قهرمانان حاضر در این اثر متفاوت هستند. در واقع سازندگان بازی The Dwarves در امر طراحی این قهرمانان و تعیین قابلیت های آن ها در طول گیم پلی این بازی نیم نگاهی هم به بازی استراتژی Warcraft 3 و نحوه ی به کار گیری قهرمانان در گیم پلی آن اثر داشته اند. در واقع این گونه می نماید که در طول مراحل مختلف از گیم پلی بازی The Dwarves ، تجربه کنندگان این اثر علاوه بر امکان کنترل شخصیت اصلی داستان این بازی یعنی تانگدیل قادر به کنترل قهرمانان دیگری نیز خواهند بود که هر کدام از آن ها خصوصیات مختص به خود را دارند و از توانایی های ویژه ای برای مبارزه بهره می برند. در کل می توان ادعا کرد که گیم پلی بازی The Dwarves شباهت فراوانی به گیم پلی بازی We Are the Dwarves دارد؛ اما در عین حال وجود برخی ویژگی های متفاوت در گیم پلی بازی The Dwarves (در تلفیق با داستان قدرتمند این اثر) می تواند این بازی را به انتخاب بهتری نسبت به اثر مذکور برای علاقه مندان به عناوین نقش آفرینی اکشن تاکتیکی تبدیل نماید.   

 dwarves2

یکی از ویژگی هایی که سازندگان بازی The Dwarves در پی بازتاب آن در اثر خود بوده اند هر چه طبیعی تر جلوه دادن مبارزات این بازی و بازتاب پویایی آن ها در گیم پلی بازی The Dwarves بوده است. در واقع اکثر مبارزات این بازی مبتنی بر مقابله ی بازیباز با طیف گسترده و پر جمعیتی از دشمنان حاضر در محیط این اثر خواهد بود که گونه های متنوعی نظیر اورک ها، غول ها، جادوگران، زامبی ها و سایر موارد مشابه را در بر می گیرد. به منظور نمایش مبارزات گسترده و پر هیجان در مقیاس کلان، سازندگان بازی The Dwarves از نوعی سیستم ویژه در بخش مبارزات این بازی استفاده کرده اند که موجب می شود هر کدام از سربازان حاضر در میدان مبارزه عس العمل منحصر به فردی را از خود نسبت به حملات وارده در معرض نمایش قرار دهند. علاوه بر آن خصلت پویایی مبارزات بازی The Dwarves موجب می شود تا در حین مبارزه هر برخورد بر برخورد دیگر تاثیر گذار باشد. به عنوان مثال با اصابت ضربه های کاری به یکی از دشمنان موجود در محیط توسط بازیباز در یک رویارویی شلوغ و پر ازدحام، این دشمن ممکن است به سمت مخالف پرتاب شده و اصابت پیکر او به سایر هم قطارانش موجب تحت تاثیر قرار دادن حرکت و حملات آنان به سمت بازیباز شود. گذشته از این موضوع امکان حرکت آزادانه در طول نقشه ی بازی The Dwarves هم می تواند یکی از وجوه تفاوت گیم پلی این بازی با آثار مشابه باشد. به عبارت بهتر تجربه کنندگان بازی The Dwarves این قابلیت را خواهند داشت تا با حرکت آزادانه در طول نقشه ی این بازی به صحبت با افراد حاضر در محیط این اثر و تعامل با آن ها بپردازند (به عنوان مثال ماموریت های جانبی این بازی را از افراد مذکور دریافت کرده و آن ها را انجام دهند). همچنین باید به این نکته اشاره کرد که معما های گوناگونی در طول نقاط مختلف از نقشه ی بازی The Dwarves وجود دارد که بازیبازان در صورت تمایل قادر به حل کردن آن ها خواهند بود. در کل با توجه به ویژگی های بازی The Dwarves می توان این بازی را اثری به شمار آورد که قابلیت تبدیل شدن به یک بازی جالب و سرگرم کننده را داراست و در صورت تلفیق درست گیم پلی با داستان می تواند حرف های قابل توجهی برای گفتن در این دو بخش کلیدی داشته باشد. گفتنی است که بازی The Dwarves در ابتدا قرار بود در فصل تابستان امسال برای پلتفرم PC و پس از آن برای دو پلتفرم اکس باکس وان و پلی استیشن 4 منتشر گردد. اما به دلیل تقاضای مکرر مخاطبان این بازی به منظور هم زمانی انتشار این اثر بر روی تمامی پلتفرم های مقصد آن، سازندگان بازی The Dwarves به تازگی تصمیم گرفته اند تا فرآیند انتشار این بازی را با تاخیری چند ماهه همراه ساخته و آن را به فصل پاییز امسال موکول کنند تا بازی The Dwarves بتواند به شکل هم زمان بر روی هر سه پلتفرم مقصد خود منتشر گردد. در پایان متن پیش رو می توانید مشخصات سخت افزاری اعلام شده به منظور اجرای بهینه ی این بازی بر روی پلتفرم PC (سه زیر شاخه ی ویندوز ، مک و لینوکس) را به شکل تفکیک شده از یکدیگر مشاهده نمایید. 

 dwarves3

حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی The Dwarves بر روی پلتفرم PC (نسخه ی ویندوز) :

 

 • سیستم عامل :  Window 7 , 8 , 8.1 , 10
 • پردازنده :  Q9650 / AMD Phenom II X4 940
 • کارت گرافیک :  GTX660 / Radeon 7870 / 2GB  
 • حافظه ی رم :  6 گیگا بایت
 • فضای مورد نیاز برای نصب :  25 گیگا بایت
 • نسخه ی دایرکت اکس :  Direct X 11

 

سیستم پیشنهادی برای اجرای بازی The Dwarves بر روی پلتفرم PC (نسخه ی ویندوز) :

 

 • سیستم عامل :  Windows 7 , 8 , 8.1 , 10
 • پردازنده :  Intel Core i7 3770 3,9 Ghz / AMD FX-8350 4 GHz
 • کارت گرافیک :  GTX770 / R9 290 / 4GB  
 • حافظه ی رم :  8 گیگا بایت
 • فضای مورد نیاز برای نصب :  25 گیگا بایت
 • نسخه ی دایرکت اکس :  Direct X 11

 

حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی The Dwarves بر روی پلتفرم PC (نسخه ی مک) :

 

 • سیستم عامل :  OS X 10.11 El Capitan
 • پردازنده :  Intel Core i5 3,2 Ghz
 • کارت گرافیک :  HD7950 Mac Edition / GTX 680 Mac / R9 M370X  
 • حافظه ی رم :  6 گیگا بایت
 • فضای مورد نیاز برای نصب :  25 گیگا بایت

 

سیستم پیشنهادی برای اجرای بازی The Dwarves بر روی پلتفرم PC (نسخه ی مک) :

 

 • سیستم عامل :  OS X 10.11 El Capitan
 • پردازنده :  Intel Core i5 3,2 Ghz
 • کارت گرافیک :  HD7950 Mac Edition / GTX 680 Mac / R9 M370X  
 • حافظه ی رم :  8 گیگا بایت
 • فضای مورد نیاز برای نصب :  25 گیگا بایت

 

 

حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی The Dwarves بر روی پلتفرم PC (نسخه ی لینوکس) :

 

 • سیستم عامل :  Ubuntu 12.04
 • پردازنده :  Q9650 / AMD Phenom II X4 940
 • کارت گرافیک :  GTX660 / Radeon 7870 / 2GB
 • حافظه ی رم :  6 گیگا بایت
 • فضای مورد نیاز برای نصب :  25 گیگا بایت

 

 

سیستم پیشنهادی برای اجرای بازی The Dwarves بر روی پلتفرم PC (نسخه ی لینوکس) :

 

 • سیستم عامل :  Ubuntu 12.04
 • پردازنده :  Intel Core i7 3770 3,9 Ghz / AMD FX-8350 4 GHz
 • کارت گرافیک :  GTX770 / R9 290 / 4GB 
 • حافظه ی رم :  8 گیگا بایت 
 • فضای مورد نیاز برای نصب :  25 گیگا بایت

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید