«در حاشيه 2» بي‌مزه و تكراري

0

گیگر:

از شنبه هفته گذشته پس از ماه‌ها انتظار، سري دوم در حاشيه مديري بر آنتن شبكه سوم رسانه ملي جاي گرفت، اما پخش حدود هفت قسمت از اين سريال نشان از اين دارد كه مديري در سري دوم مجموعه‌اش نتوانسته موفقيت سري اول را تكرار كند.

به گزارش بولتن نیوز به نقل از روزنامه جوان، از شنبه هفته گذشته پس از ماه‌ها انتظار، سري دوم در حاشيه مديري بر آنتن شبكه سوم رسانه ملي جاي گرفت، اما پخش حدود هفت قسمت از اين سريال نشان از اين دارد كه مديري در سري دوم مجموعه‌اش نتوانسته موفقيت سري اول را تكرار كند. 


نوروز امسال بود كه درحاشيه مديري با تم طنز و كاراكترهاي دوست داشتني‌اش راهي آنتن شبانگاه تلويزيون شد و پس از مدت كوتاهي توانست با اقبال دور از تصور مخاطبان روبه‌رو شود، اما اين پايان ماجرا نبود. پزشكان كه جامعه هدف سريال مديري بودند از همان روزهاي ابتدايي پيش‌توليد دل خوشي از اين كار نداشتند و اعتراضاتشان به وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشكي در نهايت به توقف توليد و پخش اين سريال انجاميد. 

مهران مديري مجموعه‌سازي روتين هر شبي را با جنگ 77‌ كه در پاييز سال 77 بر آنتن شبكه سوم سيما جاي گرفت كليد زد، با «ببخشيد شما»، «90 شب»، «طنز 80» توانست اين روند موفق راادامه دهد تا اينكه سال 81 با مجموعه موفق «پاورچين» راهي شبكه تهران شد. «پاورچين» مديري موفق‌تر از ساير نمونه‌هاي پيشين توانست سبكي نو در سريال‌سازي طنز 90 شبي از خود به يادگار بگذارد و شمه‌هايي از نبوغ مديري را در مجموعه‌سازي به رخ رقبا بكشاند.

«نقطه چين»، «شب‌هاي برره» و «باغ مظفر» و «قهوه تلخ» ديگر آثار مديري بودند. مهران مديري نوروز سال 94 پس از سال‌ها غيبت در رسانه ملي با در حاشيه از ششم فروردين‌ماه امسال بر آنتن شبكه سوم سيما جاي گرفت و توانست در كمتر از چند روز موجي از مخاطبان را با خود همراه كند، اما انگار زور پزشكان از مخاطبان سريال بيشتر بود و سرانجام سريال توقيف شد. از ابتداي هفته گذشته يعني 9 ماه پس از آغاز پخش سري اول درحاشيه، سري دوم اين مجموعه بدون حضور مهران مديري به آنتن رفت، داستان فاز دوم كه با ايفاي نقش تمام شخصيت‌هاي اصلي به جز مهران مديري همراه است، در يك اردوگاه مي‌گذرد. در اين اردوگاه افرادي كه در فاز اول به تخلفات در حوزه پزشكي پرداخته بودند، دوران محكوميت‌شان را بين زندانيان سابقه‌دار مي‌گذرانند و در طول آن درگير ماجراهايي مي‌شوند.

با گذشت يك هفته از پخش سري دوم در حاشيه اما مشاهدات نشان از اين دارد كه مديري در ساخت سري دوم نتوانسته به اندازه سري اول درحاشيه موفق باشد. گره‌هاي داستاني سطحي و نبود جذابيت در داستان‌پردازي در حاشيه 2 را نمونه‌اي درجه 2 از نمونه اصلي كرده است كه پس از گذشت يك هفته از پخش آن هنوز نتوانسته از پس سليقه مخاطبان برآيد.

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید