در دوره قبلی، هر روز بر جمعیت افرادِ زیر خط فقر اضافه می شد، اما برخی از کاندیداهای فعلی صدایشان در نمی آمد/ مردم یادشان نرود چه کسانی آن وضعیت فاجعه بار اقتصادی را در آن 8 سال پدید آوردند

0

گیگر :

«شرکت مردم در انتخابات موجب رونق اقتصادی در آینده نزدیک می شود. همیاری مجلس آینده با دولت می تواند وضعیت اقتصادی را بهبود ببخشد.»

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

در دوره قبلی، هر روز بر جمعیت افرادِ زیر خط فقر اضافه می شد، اما برخی از کاندیداهای فعلی صدایشان درنیامد / مردم یادشان نرود چه کسانی آن وضعیت فاجعه بار اقتصادی را در آن 8 سال پدید آوردند

«شرکت  مردم در انتخابات موجب رونق اقتصادی در آینده نزدیک می شود. همیاری مجلس آینده با دولت می تواند وضعیت اقتصادی را بهبود ببخشد.»

سعید لیلاز اقتصاددان با باین این مطلب به «انتخاب» با اشاره به لغو تحریم ها و  اجرای برجام، گفت: یکی از بزرگترین کار های اقتصادی که دولت روحانی انجام داد این بود که تحریم هایی که بر علیه ایران اعمال شد را از سر راه برداشت. این لغو تحریم ها مقدمه رونق اقتصادی است. اما تازه اول راه است .  در مجلس آینده باید بر روی بحث رونق اقتصادی بیشتر کار شود. .

سعید لیلاز با اشاره به عملکرد دولت قبلی در اقتصاد گفت: در سال های گذشته کشور ما را به جایی رسانده بودند که  صد میلیارد کالا وارد می کردیم. حتی  کالاهایی مثل سنگ قبر از چین  وارد می شد. عملکرد دولت احمدی نژاد باعث شد که ایران از نظر اقتصادی  وابسته شود.

 

این تحلیلگر مسائل اقتصادی در مورد وضعیت اقتصادی در دوران احمدی نژاد با ارائه آماری  گفت: از سال 1384 تا 1392 بیش از 2 هزار میلیارد دلار انرژی ارزان یا رایگان به اقتصاد ایران تزریق شد درحالی‌که قدرت خرید کارگران کاهش یافت .  هر روز بر جمعیت افراد زیر خط فقر ایران افزوده شد.  و مقصر اصلی این امر قطعا برخی از نمایندگان و کاندیداهای فعلی مجلس هستند که هیچ اقدامی برای مردم نکردند و صدایشان درنیامد. در نتیجه نیاز به تغییر الان بیشتر حس می شود.  

لیلاز با اشاره به این نکته که مشکل اقتصاد اولین و مهم‌ترین چالشی است که در حال حاضر ایران با آن روبرو است گفت: وظیفه اصلی  کسانی که به عنوان نمایندگان مجلس دهم انتخاب می شوند، احیای اقتصاد ایران است. برای این امر باید مردم  یادشان باشد که در 8 سال گذشته چه کسانی این وضعیت فاجعه بار را درست کرده اند.

این اقتصاددان با اشاره به فساد اقتصادی در دوره گذشته گفت: رانت‌خواری موجب فاصله طبقاتی و به وجود آمدن فقر شدید اکثریت مردم در کشور می‌شود . این امر خیلی خطرناک است.  در چند سال گذشته موجب کاهش قدرت خرید مردم شده است و حتی مصرف لبنیات در کشور نصف شده است. این در بلند مدت به ضرر کشور و مردم است.

لیلاز در انتها تاکید کرد که مردم باید برای بهبود وضعیت اقتصادی خود قطعا در انتخابات شرکت کنند و به نامزدهایی که معتدل و کارشناس  هستند رای دهند. وی در انتها گفت: در آینده ما مجلسی متعادل می خواهیم که بتواند مشکلات اقتصادی مردم را ریشه ای حل کند.

[ad_2]

منبع

پاسخ دهید