در هر حوزه‌ای باید مدیریت باشد تا نیات و افکار خیر مردم سامان یابد

0

رییس هئیت امنای مجمع خیرین سلامت استان تهران گفت: کارهای ما در این حوزه ترویجی، تبلیغی، حمایتی و توجیه افکار عمومی برای ایجاد مشارکت در این اقدامات خیر و عام المنفعه است.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ؛حجت‌الاسلام والمسلمین سیدرضا تقوی در اولین همایش تجلیل از خیرین سلامت استان تهران که شامگاه سه شنبه در مجتمع آدینه تهران برگزار شد، اظهار داشت: خیرین سلامت یکی از نهادهای خودجوش مردمی است که بر مبنای نیت خیر دوستان خیر نیک اندیش شکل گرفته است.

وی افزود: سلامت موضوع مهمی در جامعه است و هدف از تشکیل مجمع خیرین سلامت پرکردن خلاء های موجود در حوزه سلامت است.

رییس هئیت امنای مجمع خیرین سلامت استان تهران ،بیان کرد: در کل کشور نهاد نمازجمعه از خیرین حوزه سلامت حمایت می کند و ائمه جمعه در 900 شهر که نمازجمعه اقامه می شود در خدمت این اندیشه خیر و ترویج آن هستند.

وی عنوان کرد: در کشور خلاء امکانات برای بخشی از مردم کاملا محسوس بوده و خیرین سلامت به کمک مسئولان و دست اندرکاران دولت و نظام آمدند تا با نیت‌های خیر خود این خلاء ها را پرکرده و بخشی از نیازهای این حوزه را تامین نمایند.

تقوی با بیان اینکه اقدامات مجمع خیرین سلامت تکمیل کننده اقدامات وزارت بهداشت و درمان است، گفت: در کشور چنین اقدماتی مشابهی در حال انجام است و خیرین در دیگر بخش‌ها نیز فعالیتهای خوبی انجام داده‌اند.     

رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه مردم پاک و شریف ایران اسلامی همیشه در کار خیر پیشرو بوده اند،تاکید کرد: در هر حوزه‌ای باید مدیریت باشد تا نیات و افکار خیر مردم سامان یابد.

وی با بیان اینکه این اقدامات در حوزه سلامت مورد استقبال وزارت بهداشت است، افزود : مجمع خیرین سلامت کشور با محوریت و تلاش‌های حاج آقا نیری و مشارکت پزشکانی که دست اندرکار امر بهداشت و درمان هستند کمک بسیاری در این زمینه کرده‌اند.

رییس هئیت امنای مجمع خیرین سلامت استان تهران بابیان اینکه اینگونه اقدامات باید درجامعه گسترش یابد، گفت: کارهای ما در این حوزه ترویجی ، تبلیغی ، حمایتی و توجیه افکار عمومی برای ایجاد مشارکت در این اقدامات خیر و عام المنفعه است.

رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور بابیان اینکه اقدامات مجمع خیرین در حوزه بهداشت و درمان خوب و بر اساس نیازسنجی و تحقیق در این زمینه بوده است، تصریح کرد: اطلاعاتی که مجمع خیرین سلامت از وزارت بهداشت می گیرد بر اساس ان اطلاعات اقدام می‌کند و برخی افراد خیر نیز که در جایی احساس نیاز می کنند توسط مجمع خیرین سلامت هدایت می‌شود و اینگونه نیست که هرکس که توان مالی داشته باشد به صورت خودسرانه و دلخواه در یک منطقه بیمارستان بسازد.

رییس هئیت امنای مجمع خیرین سلامت استان تهران با بیان اینکه نیازسنجی و هدایت برای ساخت بیمارستان و دیگر اماکن بهداشتی توسط مجمع خیرین سلامت انجام می‌شود، گفت: بودجه‌ای که در اختیار مجمع خیرین سلامت قرار می‌گیرد حساب شده در جای خود به کار گرفته و هزینه می‌شود و اینگونه نیست که در جایی به غیر از محل تعریف شده و مورد نظر هزینه شود.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید