در گیم پلی Dark Souls 3 باید انتظار چه ویژگی هایی را داشته باشیم؟

0

در گیم پلی Dark Souls 3 باید انتظار چه ویژگی هایی را داشته باشیم؟

زمان ملاقات با بازی Dark Souls 3 آن چنان دور نیست و به احتمال فراوان بسیاری از علاقمندان سری Souls از هم اکنون برای تجربه کردن این بازی و رویارویی با دنیای پر خطر و هیجان انگیز به تصویر کشیده شده در دل آن لحظه شماری می کنند. مسلماً هواداران بازی Dark Souls 3 در کشور ژاپن از بخت بالا تری نسبت به سایر همتایان خود بهره می برند. چرا که علاوه بر انتشار زود تر از موعد این بازی در کشور ژاپن نسبت به سایر نقاط جهان ، هواداران ژاپنی بازی Dark Souls 3 ظرف روز های اخیر توانستند با شرکت در رویدادی که از سوی سازندگان این بازی یعنی اعضای شرکت From Software در شهر فوکوکای ژاپن ترتیب داده شده بود بخش هایی از این بازی را تجربه کرده و با نکات تازه ای از گیم پلی بازی Dark Souls 3 آشنا شوند. نکاتی که در این مطلب قصد داریم به بخش مهمی از آن ها اشاره نماییم. پس اگر جزو چشم انتظاران بازی Dark Souls 3 به شمار می روید پیشنهاد می کنیم که در ادامه ی مطلب پیش رو با ما همراه باشید.

 در نسخه ای از بازی Dark Souls 3 که ظرف روز های اخیر در رویداد مذکور در معرض دید علاقمندان این اثر قرار داده شده بود نحوه ی حرکت شخصیت اصلی بازی در محیط این اثر کمی آهسته تر از عناوین قبلی سری Dark Souls به نظر می رسید و در واقع بیش از عناوین پیشین سری Dark Souls به نخستین عنوان از سری Souls یعنی بازی Demon’s Souls شباهت داشت. با این حال مبارزات در بازی Dark Souls 3 سریع تر از نسخه های پیشین سری طراحی شده اند و همین نکته می تواند بر هیجان انگیز تر شدن مبارزات این بازی بیافزاید. از سوی دیگر در گیم پلی بازی Dark Souls 3 اکنون به شکل بهتری می توان از سلاح های موجود در این اثر استفاده کرد. به عنوان مثال در نمایش اخیر این بازی شاهد استفاده از مواردی نظیر نیزه ، خنجر و تیر و کمان توسط شخصیت اصلی این بازی بودیم که وجود هر کدام از آن ها و نوع استفاده ای که در امر مبارزه با دشمنان حاضر در محیط این بازی دارند تنوع قابل قبولی را به گیم پلی این اثر می افزاید. با این حال علاقمندان بازی Dark Souls 3 باید در امر شخصی سازی نهایت دقت را به خرج دهند ؛ چرا که امکان لغو اعمال انجام شده توسط گیمر در این بازی وجود نخواهد داشت. علاوه بر آن درست همانند بازی Dark Souls 2 با کشف هر بونفایر (مکان های مشخصی در سری بازی های Dark Souls که در آن ها می توان علاوه بر استراحت و تجدید قوا به ذخیره کردن مراحل انجام شده توسط گیمر پرداخت) گیمر ها قادر خواهند بود تا بی هیچ محدودیتی میان بونفایر های کشف شده رفت و آمد نمایند . حال که صحبت از بونفایر به میان آمد باید به این نکته هم اشاره کرد که وضعیت دشمنان در بازی Dark Souls 3 پس از ذخیره کردن بازی در هر بونفایر با بازی Dark Souls 2 تا حدی متفاوت خواهد بود. به عبارت بهتر پیش از این در گیم پلی بازی Dark Souls 2 شاهد این نکته بودیم که پس از ذخیره کردن بازی در هر بونفایر، دشمنان کشته شده توسط گیمر در طول مسیر دوباره در همان مکان های پیشین خود ظاهر می شدند. اما با تکرار چند باره ی این فرآیند دشمنان به طور کامل از میان می رفتند و دیگر شاهد زنده شدن مجدد آن ها در محیط بازی نبودیم. اما در بازی Dark Souls 3 با فرآیندی شبیه به بازی Dark Souls (نخستین عنوان از این سری) مواجه خواهیم بود. به این ترتیب که پس از ذخیره کردن بازی در هر بونفایر تمامی دشمنان کشته شده در محیط دوباره از نو زنده خواهند شد و برخلاف بازی Dark Souls 2 این امر به شکل کاملاً نا محدودی ادامه خواهد یافت.

 dark-souls-3

علاوه بر موارد مذکور، از طریق نمایش اخیر بازی Dark Souls 3 نکاتی در رابطه با بخش چند نفره ی این بازی نیز آشکار شده است. همانند نسخه ی پیشین این سری شما در بازی Dark Souls 3 نیز می توانید به منظور کشتن باس ها و دشمنان سرسخت حاضر در این بازی از کمک دوستان خود بهره بگیرید. بر اساس اطلاعات موجود چگونگی فرآیند همکاری تیمی در بازی Dark Souls 3 درست همانند مورد مشابه در تجربه ی پیشین شرکت From Software یعنی بازی Bloodborne خواهد بود. به این ترتیب که شما از طریق تراز خود می توانید با همراهان مورد نظر در بازی همسان شوید و به نبرد با دشمنان سرسخت حاضر در این اثر بپردازید. گفتنی است که در این راه هیچ محدودیتی وجود ندارد و شما تا زمان شکست دشمنان مورد نظر یا کشته شدن توسط آن ها می توانید از کمک دوستان یا یاران همراه خود بهره بگیرید. همان گونه که در بخش نخست این متن نیز به آن اشاره شد ، برای مبارزه با دشمنان در بازی Dark Souls 3 گیمر ها قادر به بهره گیری از اسلحه های متعددی خواهند بود. در این میان برای هر کدام از دو دست شخصیت اصلی این بازی سه اسلات مجزا طراحی شده است که می توان اسلحه های مورد نظر (از قبیل خنجر ، نیزه ، شمشیر ، سپر و …) را در آن ها جای داد. علاوه بر آن سیستم استفاده از جادو در بازی Dark Souls 3 نیز اکنون به جای محدود شدن بر اساس تعداد استفاده ، بر مبنای میزان استفاده از آن طراحی شده است.    

 dark-souls3

لازم به ذکر است که در جریان برگزاری رویداد اخیر بازی Dark Souls 3 ، علاقمندان این بازی علاوه بر آشنایی با موارد متعدد موجود در گیم پلی این اثر و تجربه کردن آن ها به شکل عینی، با محتویات موجود در نسخه ی پیش فروش این بازی نیز از نزدیک آشنا شدند. بر اساس اطلاعات موجود آن دسته از گیمر های علاقمند به بازی Dark Souls 3 که نسبت به پیش خرید این بازی اقدام کنند، می توانند در هنگام دریافت این بازی یک مجسمه از شخصیت اصلی حاضر در این اثر را نیز با سایز 196 در 140 در 90 سانتیمتر دریافت نمایند. البته این مجسمه در حال حاضر تنها برای گیمر های ژاپنی تایید شده است و هیچ مشخص نیست که پیش خرید کنندگان غیر ژاپنی بازی Dark Souls 3 نیز قادر به دریافت آن خواهند بود یا خیر. به هر حال بازی Dark Souls 3 در تاریخ بیست و چهارم ماه مارس سال جاری در کشور ژاپن و در تاریخ دوازدهم ماه آوریل نیز در سایر نقاط جهان بر روی سه پلتفرم PC ، PS4 و Xbox One منتشر خواهد شد.  

 

google

facebook

insta

twitter

telegram

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید