دسترسی 90 درصدی مردم به خدمات سلامت

0

معاونت بهداشتی وزارت بهداشت گفت: دسترسی 90 درصد مردم به خدمات سلامت، نظرسنجی 90 درصد آنها و انجام مراقبت های لازم برای 90 درصد آنها اصلی ترین سیاست سال 95 است.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی ؛ علی اکبر سیاری معاونت بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در همایش معاونان بهداشتی دانشّگآه هاي علوم پزشکی کشور که صبح امروز در محل وزارت بهداشت برگزار شد، گفت: بیماری های غيرواگير یکی از چالش های اصلی مردم ایران و جهان است. 

وی با اشاره به تعاملات دوسویه ایران با سازمان بهداشت جهانی و سازمان ملل متحد در راستای برنامه های کاهش بیماریهای غيرواگير، تصریح کرد: پس از سه سال بررسی مستمر بالاخره برنامه ملی پیشگیری و کنترل بیماری های غيرواگير به تصویب شورای عالی سلامت و امنیت غذایی رسیده و توسط رئیس جمهور ابلاغ شد.

معاونت بهداشتی وزارت بهداشت از مطالعه ای جهانی با حضور هزار و 800 نفر از 130 کشور برای رتبه بندی کشورها در حوزه پیشرفت سلامت خبرداد و افزود: در این مطالعه که بر اساس 33 شاخص به کشورها در زمینه های متفاوت نمره هایی از صفر تا 100 داده شده که نمره مجموع فعالیت های ایران 56 و برابر با ترکیه و عربستان است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید