دستور‌العمل‌های ثبت و واردات دارو بازنگری شد

0

معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی گفت: در رابطه با مجوز ثبت و واردات دارو دستورالعمل‌های مهمی‌ صادر شده که هدف آنها افزایش کیفیت دارو در داخل کشور است

دکتر مسعود هاشم زاده معاونت تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی کشور در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی  گفت: در رابطه با مجوز ثبت و واردات دارو دستورالعمل‌های مهمی‌ صادر شده که هدف آنها افزایش کیفیت دارو و مواد اولیه ساخت داروها در داخل کشور بود. در هفته گذشته اولین جلسه را در ارتباط با این موضوع داشته‌ایم که توسط دکتر خلج ریاست سازمان دامپزشکی کشور ابلاغ شده و کارهای زیر بنایی مهمی در این راستا در حال انجام است. 

وی در ادامه افزود: ما سعی کرده‌ایم که بیشتر از تجربیات کشورهای موفق در این عرصه مثل نیوزلند و اتحادیه اروپا استفاده کنیم و دانش خود را به روز کنیم و علاوه بر اینها به مسائل کشور خودمان هم توجه کرده‌ایم البته در منطقه از این لحاظ خیلی جلو هستیم به طور مثال وقتی یک دارو را ثبت می‌کنیم کشورهای دیگر منطقه مثل امارات‌ و قطر نیز این دارو را به راحتی ثبت می‌کنند. 

مسعود هاشم زاده در ادامه بیان کرد: باید ضوابط را طوری بنویسیم که برای ارباب رجوع راحت باشد و در مسائل غیر ضروری برای ارباب رجوع مشکل ایجاد نکنیم می‌توان با استناد به مستندات خیلی از مسائل را حل کرد.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/ 

لینک مطلب

پاسخ دهید