دستگاهی فوق هوشمند مخصوص آرام کردن پاهای بی قرار + تصاویر

0

بروز ناگهانی درد سندروم پای بی قرار می تواند بسیار سخت و غیر قابل تحمل باشد اما یک فناوری هوشمند نوظهور می تواند از این درد بکاهد و کنترل این اختلال را در دست بگیرد.

به گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین  گروه علمی پزشكی ؛ کارشناسان برای کمک به افراد مبتلا به سندروم پای بی قرار یک وسیله منحصربفرد تولید کرده اند که مانند دستگاه کنترل فشار خون به دور پاشنه پا به هنگام خواب بسته می شود و می تواند با آرام سازی دو عضله مهم در ایجاد سندروم پای بی قرار از شدت عارضه در بیماران بکاهد.

گفتنی است، سندروم پای بی قرار یک اختلال عصبی شایع در میان زنان و مردان است که در اثر آن فرد به طور ناگهانی با حرکت دادن پای خود با درد و کشش شدید مواجه می شود و برای آرام کردن پای خود مجبور به حرکت دادن مجدد پا است، این اختلال در زمان های مختلف می تواند رخ دهد از جمله به هنگام تماشای تلویزیون، مطالعه و بیشتر زمان استراحت و نشستن طولانی مدت که در دراز مدت باعث ایجاد مشکلاتی چون بروز سکته مغزی، حمله قلبی، افسردگی و بی اشتهایی می شود.

دستگاهی فوق هوشمند مخصوص آرام کردن پاهای بی قرار + تصاویر

براساس آمار ها این اختلال در زنان بیشتر از مردان شایع است و به دلایل مختلفی رخ می دهد از جمله بیماری کم خونی و فقر آهن و یا در ماه های آخر بارداری بیشتر شایع است .

این دستگاه با فشاری که به عضلات پا وارد می کند مانع از بروز کشیدگی و درد عضلانی می شود.

درحال حاضر برای درمان اختلال سندروم پای بیقرار ماساژ انگشتان پا، برخی داروهای آرام ساز عضلات و درمان های اختلال نوروپاتی مورد استفاده قرار می گیرد و پزشکان با توجه به عوارضی که در سالهای بعد می تواند در فرد به جود بیاید توصیه می کنند افراد حتماً با پزشک متخصص برای درمان مشاوره انجام دهند.

نتایج تحقیق در خصوص دستگاه کنترل کننده اختلال سندروم پای بی قرار در مجله the journal of the American osteopathic به چاپ رسیده است.

دستگاهی فوق هوشمند مخصوص آرام کردن پاهای بی قرار + تصاویر

در اثر این اختلال و درد ناشی از آن به هنگام خواب افراد با مشکلاتی چون بی خوابی در طول روز آتی مواجه می شوند و این عامل می تواند باعث کاهش سطح هوشیاری در آنها شود.

این دستگاه به نام restiffic wrap  با قیمت 260 پوند می تواند باعث افزایش بهره وری زندگی افرادی شود که به آن اختلال مبتلا هستند.

منبع:Dailymail

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید